Wpis z mikrobloga

@mrkobel: @widofmaker: 4K to aktualnie chyba tylko w HEVCu. Przed zakupem czegokolwiek postaw serwer plexa na dowolnym komputerze, „zripuj” film ze swej kolecji blu-rejów i przetestuj.
Najprościej właśnie na jakimś 4K 10bit HDR z Atmosem / DTS:X

Jak połknie to wszystko będzie działało
@Kylphi: @widofmaker: postawiłem, odpaliłem DDP5.1.Atmos.HDR.H.265. Przy dlna pokazało mi tylko HDR, natomiast jak zainstalowałem lg plexa to pokazało też dolby atmos.

Jeśli pojawiłby się problem to zostaje tylko podpięcie dysku pod TV? Spradziłem TV to LG oled B9
@mrkobel: LG B9, w tym wypadku z tego co widze to w sumie jezeli bedziesz pral prosto przez direct play to musisz uwazac na pare rzeczy (przy uzyciu Web OS player nie wiem czy takie same limity wystepuja w przypadku Plex-a):

(1) Bitrate. 20Mbps dla Full HD, 50Mbps dla UltraHD
(2) Napisy (built-in) wyglada na to ze model Ultra HD nie wspiera napisow wbudowanych w plik (nie mam pojecia czemu)
(3)
@mrkobel: Wszystko zalezy od tego co i jak chcesz ogladac. Zakladam ze masz telewizor ultra HD. W tym wypadku zakladam ze bedziesz sciagal 4k Remux-y (chyba ze bedziesz robil swoje). W zaleznosci od tego skad bedziesz sciagal to Remuxy sa roznej jakosci i z roznym bitrate. Zaciagnij stad kilka wersji z roznymi rozdzielczosciami i bitrate. Wtedy sie dowiemy na 100% jaki jest maxymalny bitrate ktory twoj telewizor obsluguje. Wtedy zostaje ci