Wpis z mikrobloga

@przeczki: nie ważne jaka firma i gdzie kupiony, ważny jest skład. Hejt na płyny marketowe jest z tego względu, że producenci używają w nich tańszych zamienników w składzie. A za ok 5 zł więcej na litrze masz Sonaxa, który ma milion razy lepszy skład. Słaby płyn do spryskiwaczy skraca żywotność i efektywność wycieraczek, a do tego mam wrażenie, ze szyba się szybciej brudzi, tłuści i trudniej ją później doczyścić.
Więc kupując
@przeczki: Te z stacji są o wiele lepsze, pamiętam jak ojciec kupował na służbową kartę, to kilka razy wziąłem od niego i miałem wrażenie że są z kilka razy lepsze niż te z sklepu w szczególności nigdy mi nie zamarzały na szybie.

Ale sam nie kupuje z stacji, tylko po prostu muszę pamiętać o tym że psiknąć na szyby dopiero jak się nagrzeją xD

@lentilek kiedyś jak zaczynałem jeździć też kupiłem
@przeczki: opie bandyto ale trzeba było uprzedzić że to jakaś stara gazetka.... bo teraz płyn zimowy w bierze do po 23 ziko jest. po dychu to bym se kupił ze 4 baniaki na zapas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tussipect: kupuję płyn wyprodukowany pod logo stacji przez internet gdzie jest tańszy o 30%. Zapytasz czemu? To odpowiadam, było kilka afer z tym płynem ala biedronka który wżerał się w lakier, śmierdział a cenę ma wyższą niż ten Orlenu przez internet.

Płyn Orlenu ładnie pachnie i zawsze bezpieczny.


@Kupamilosci: czyli nie kupujesz na stacji przepłacając a z głową ;]
Kiedyś na lotosie kupiłem ich płyn i to był nadplyn, poniżej kupowałem na allegro zimowy Sonax i też było mega. Te z marketu nie są jakieś strasznie zle, ale różnica jest duża
@przeczki: Ja jak jakies 10 lat temu jak jechalem Fiatem Uno w zime i skonczyl mi sie plyn - no nie widzialem nic bo to byly roztopy i syf, wiec zajechalem chyba na BP wtedy, 5L opakowanie kosztowalo wtedy chyba 29.90 czy cos takiego, generalnie to wtedy w przeliczeniu ten plyn byl drozszy niz wacha xDD

Od tamtego czasu zawsze kupuje w marketach na zapas, 10 ziko za 5L to jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przeczki: moja siostra myślała, że płyny kupuje się tylko na stacji. Pokazałem jej na allegro ile taniej wychodzi i sama już sobie drugi rok zamawia Sonax.

Obecnie Sonax najtańszy na shopee i fakturę nawet dajo xDDDDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przeczki: Kiedyś był jakiś problem z płynem tej marki ale tylko od jakiegoś dziadowskiego producenta i chyba już nie występuje. Jak producentem jest Organika to jest to chyba najlepszy płyn jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Przynajmniej do tej pory tak było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przeczki: płyn do spryskiwaczy tylko kraftowy, robiony na dodatkowo oczyszczanym diamentami ETANOLU - tak, tak etanolu, a następnie odwirowany pozłacanym bulburatorem i rozlewany do butelek po uprzednim 72h leżakowaniu na piersiach peruwiańskich dziewic. 750 zł za litr, ale warto. Czy jak kupujesz auto za 200k to będziesz oszczędzał na płynie do spryskiwaczy? No właśnie! Opary z takich marketowych pomyj zawsze negatywnie wpływają na pracę silnika.