Wpis z mikrobloga

Pacze taga, czytam bankiery i widzę, że kredyciarstwo cieszy się jak głupie bo wibory na poziomie 7%.

Postują jakieś obrazki, że spada niemiłosiernie ( https://www.wykop.pl/wpis/69824533/apeluje-do-sprzedawcow-nieruchomosci-o-jak-najszyb/#comment-247881729 ) i że zaraz, za momencik, kredyty będą tak tanie, że wszystko się naprawi.

No nie bardzo. Bo sprawa wygląda tak jak na obrazku niżej, poziomy > 5% to jest czarna dupa, poziomy 3-5% to jest dupa... Żeby cokolwiek się ruszyło to musi zjechać poniżej 3%. A to się nie wydarzy w 2023 ani najprawdopodobniej w 2024.

#nieruchomosci
Pobierz rzzz - Pacze taga, czytam bankiery i widzę, że kredyciarstwo cieszy się jak głupie bo...
źródło: comment_1672760106u83FmEG8Mx4hIvbB7n42ev.jpg
  • 15
@rzzz: Nie przesadzaj z tym, że poziomu 3-5% to jakoś specjalnie dużo. Kredyt na kilka procent przy obecnej inflacji co fajna sprawa.
@MG78: Chodziło mi o nowe kredyty i presje cenową, 3-5% sprawia, że:
a) wiele osób nie ma zdolności (pamiętaj o buforze KNF)
b) koszty wynajmu stają się bardziej znośne (w porównaniu do miniratki)
c) lokaty coś płacą

Wszystko to wpływa negatywnie na popyt.

Zgadzam się, że kredyt na 5% przy inflacji 15% to fajna opcja, pod warunkiem, że ceny nieruchomości się utrzymają.
@Reanef: ty mówisz coś o liczeniu, a nawet nie potrafisz policzyć, o ile wzrosły ceny mieszkań pomiędzy 2020 a 2022 rokiem xD i nie, nie było to 50% xD

No chyba że porównujesz zakup kawalerki w 2020 do 2-/3-pokojowego mieszkania na 2% xD

@francoisinho: mylisz pewność siebie z chamstwem. Dzisiaj ja przestaję mieć ochotę czytać wysrywy kogoś takiego jak Ty, jutro z Tobą do czynienia mieć nie będzie chciał Twój szef, pojutrze przyszła żona. Internet powoduje że puszczać Ci zaczynają hamulce, ale ludzie wokół mają lepszą intuicję co do osób którymi się otaczają niż Ci się wydaje. Nie znasz mojej sytuacji a zapewniam Cię że jest całkiem niezła. Jesteś w dużo gorszej bo inaczej
@Reanef: jeśli rożnica wynosi 3 procent to oznacza, że masz stałe oprocentowanie - a ono nie trwa wiecznie i za chwilę różnica może być dwa razy większa niż 3% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyszła żona zna mnie pół życia, szef nie jest moim kolegą, tylko pracuje ze mną, bo wie, że znam się na tym, co robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) słabo znasz