Wpis z mikrobloga

Powtórzę jeszcze raz bo chyba nie było mnie słychać: o ile pomoc zwykłych Polaków uchodźcom z Ukrainy był odruchem serca o tyle dostawy broni dla Ukrainy nie były jakimś szczególnym miłosierdziem– Zrobiliśmy to dla siebie. To tak w kontekście bandery i wiecznej miłości między narodami. Można realizować swoje strategiczne interesy i jednocześnie nieakceptować kultu UPA. Zdolność do oddzielenia bieżących celów strategicznych od różnic w interpretacji historii jest kluczowa.
#ukraina #bandera
  • 18
@Unifokalizacja: Była to realizacja zasady- na pierwszym miejscu obecne interesy państwa, a nie sentymenty i przeszłość.
Na zdrowy rozum spełniono to co czesto proponuje sie w necie - no nie skutkowało zadowoleniem opinii publicznej, bo kierowanie sie interesami antysystemowcy proponowali tylko wobec Białorusi, Rosji, Chin i innych państw z przeciwnego bloku. Te ze swojego były atakowane wypominaniem historii i wobec nich kierowano się emocjami.
to Polacy zaczna dokonywac pogromów na Żydach. Przynajmniej wg Twojego toku rozumowania.


@szurszur: no nie. Jakich to pogromów dokonywali Polacy? Jaka była ich skala i liczba ofiar? Porównaj to z pogromami choćby na Zachodzie.

A tak swoją drogą, to ktoś znał historię i dlatego był 1968...
@Nieszkodnik: Przeicęz nigdzie nie twierdziłem, że to jakas taka sama skala mordów itp. wiec Twoje argumenty nie na temat.
Twierdzisz, że nie bedize pokoju z Ukriaincami w Polsce, bo przeszłość. Ja pytam czy Polacy znów beda robić pogromy skoro tak sie przeszłośc ma powtarzać.