Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Czy 12500 zł netto na fakturze dla programisty Java w Warszawie to bardzo #przegryw? Dodam, że mam 10 lat doświadczenia w programowaniu. Cały czas siedzę w tej samej firmie. Wiem, że mógłbym zarabiać więcej, tylko kompletnie nie umiem negocjować i raczej boję się tego. Zmienić pracy też się boję. Co robić w takiej sytuacji? Bo mam wrażenie, że jestem wykorzystywany.
#programista15k, #programista30k, #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b336443aff44a0fb1a3a84
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 24
trochę przegryw, niektórzy po roku tyle dostają


@muchatse: Zobacz co on pisał. *Niektórzy* po roku tyle dostają. I nawet jeśli dostają to nie jest to szałowa stawka, bo tak, można znacznie więcej nawet po roku. Stąd z 10 latami expa w Java 12,5k netto b2b brzmi jak przegryw, chociaż pracowałem też z ludźmi, którzy w te 10 lat nie nauczyli się niemal niczego i siedzieli w jednej firmie nad gówno kodem,
@muchatse: Przecież 12,5k na B2B to jest jakieś 7k netto na UoP. A doliczając do tego brak urlopów, chorobowego, dni wolnych za świętą w weekendy, wyższą odpowiedzialność to myślę, że trzeba by bardziej przyrównać do 6k netto. Czy obecnie osoby z 1 rocznym expem w javie tyle nie dostają? Nie pracuje w javie, ale obstawiam, że nie trzeba być jakimś mega kotem żeby mieć taką stawkę.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Dodam, że mam 10 lat doświadczenia w programowaniu. Cały czas siedzę w tej samej firmie.


@AnonimoweMirkoWyznania: zrób tak. Ubierz się pare razy do roboty w garnitur, i znikaj w ciągu dnia na te półtorej godziny.
Spróbuj czasem sprokurować sytuacje w której udajesz rozmowe w ktorej umawiasz spotkanie tak by szef mógłdosłyszeć i udawaj spłoszonego gdy go zobaczysz. Oczywiście musisz rozmawiać półszeptem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wuwuzela1: Z czego wychodzi to 9500 na UoPie? Jak wbijam w kalkulator zarobków koszty pracodawcy (czyli brutto brutto) 12,5k to wychodzi netto 7 091,98zł. Netto na B2B nie powinno się porównywać z samym brutto na UoP bo pracodawca ma jeszcze większe koszty więc sensowniejsze jest porównanie z całkowitym kosztem pracodawcy. Choć nawet gdyby wziąć brutto to i tak nie wychodzi ta kwota o której pisałeś.
@Aten7385: załozylem ze te 12500 to po obcieciu juz podatków. Ale jezeli to przychód netto i od tego się jeszcze potrąca podatki to OP faktycznie sie wmanewrował ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mój poprzedni post nie ma sensu