Wpis z mikrobloga

Gram sobie i mam coraz to więcej pytań:
-warto robić fosę? Gdzies na gameplayu słyszałem ze jak się hufiec krasnoludów wystraszy to może w to wpaść i się utopić.
-wysłałem ekipę na wojnę z elfami i przynieśli mi z wyprawy jakiegoś oswojonego niedźwiedzia, dużego wilka i cos tam jeszcze. Co z tym zrobić najlepiej?
-populacja krasnoludów wynosi 120, i teraz pytanie, bo do tej pory udawało się trzymać ich zadowolenie na przyzwoitym poziomie, teraz doszło so jakiejś bójki w karczmie i wszystkim pospadalo do przedostatniego punktu. W jaki sposób dbacie ocnastroj krasnoludów oprócz świątyni/karczmy?
#dwarffortress
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Michas303:
1) jak wolisz, generalnie zawsze mozna sie zamurowac kompletnie i miec #!$%@? na oblezenia (a przynajmniej tak bylo X lat temu jak gralem xd).
2) hodowac i oswajac a potem uzywac do walki
3) dobre jedzenie i wystroj pokojow
@Michas303: fosa smieszna sprawa, zazwyczal mi ginął jeden czy dwa na rok po zimie jak rozmarzało wszystko, lepiej bez wody albo z lawą bo są jednostki co potrafia pływać wiec nic ci po wodzie, zrobic dziure na 3-4 z wyjsciem po zewnetrznej dla twoich krasnolów
co do ostatniego punktu podobno mgiełka wody poprawia nastrój
@koomeet: jak ciuchy mam na składowisku to krasnoludy same wymieniają sobie odzież?

Zaatakował mnie jakiś gigantyczny bóbr i po ugryzieniu reszta krasnali zaczela się w niego zamieniać - jak przed czymś takim się ustrzec?
@Michas303: zaczną sobie wymieniać sami , ale generalenie to i tak ciężka sprawa bo potrzebujesz różne ciuchy. Też mam problem z nieszczęśliwymi krasnoludami mimo, ze w teorii wszystko mają zapewnione.

Co pewien czas atakuje werebeast. W skrócie zaatakował Cię bobrołak ;) każdy kogo ugryzie jest zarażony. nie ma na to lekarstwa. Mało tego cały fort może Ci przez taką infekcję paść bo każde ugryzienie zaraża i masz efekt domina. Ja mam