Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Skąd przeświadczenie, że należy komuś życie układać w ramach tego co powinien robić, a czego nie jeśli mowa o studiowaniu kierunków?

Dlaczego studia wyższe mają być dla elity?

Jak się nazywa ten system? Merytokracja? I dlaczego ktoś chce tak dokręcić śrubę, żeby wykluczyć większość osób?

Na studiach problemem są zwykle pieniądze, i braki wcześniej, ale to nie powinno chyba skreślać przyszłości człowieka?

Poza tym nie oszukujmy się, nikt nie chcę być robolem, ciekawe dlaczego? Hmmm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jednak innych łatwo "przeznaczyć" na taki los.

Jeśli macie jakiś komentarz do tego to chętnie wysłucham.

#filozofia #edukacja #studbaza
Pobierz pyroxar - Skąd przeświadczenie, że należy komuś życie układać w ramach tego co powini...
źródło: comment_1672681585non7Y2FTjAx4Ex6WuaxbcO.jpg
  • 13
Filozofia to taka dziwna sztuka, że jeden rabin powie tak a inny rabin powie nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego studia wyższe mają być dla elity?


@pyroxar: Nie rozumiem przez to rozumiesz? Albo studia trzymają jakiś poziom wejściowy i skupiamy się na dokształcaniu i skupianiu wiedzy, nakierunkowywaniu na poszukiwanie wiedzy przyjmując ludzi z wiedzą, umiejętnościami czy predyspozycjami albo robimy z tego grochówę, której każdy głodny się nażre
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anaheim: dlaczego są tylko dwie możliwości? Nie można na przykład uczyć od niskiego poziomu do wysokiego? Może po prostu niektórych profesorów nie powinno się zatrudniać na dydaktyków?
@pyroxar: Ale jaki cel jest w kształceniu podstaw absolutnych na studiach kierunkowych? Od tego są wcześniejsze szkoły. Osoby z wynikami i umiejętnościami studiują, pogłębiając wiedzę. Czego chcieć ponad to?
@pyroxar:

Skąd przeświadczenie, że należy komuś życie układać w ramach tego co powinien robić, a czego nie jeśli mowa o studiowaniu kierunków?


W często powtarzającej się dyskusji o poziomie nauki (nie mylić z oświatą) w Polsce nie chodzi o to, aby komuś konkretnemu wzbraniać studiów, ale by te studia przyjmowały po prostu intelektualną elitę.

Dlaczego studia wyższe mają być dla elity?


A po co każdemu studia? W dawnych czasach (w Polsce
Cóż - rozważania nad sprawami doczesnymi, często mają to do siebie, że operujemy w swoich rozważaniach nad żywymi ludźmi.


No to mam pomysł, niech każdy pomyśli o sobie w ten sposób, jak myśli o innych.

Wiele osób ma się za nie wiadomo co, patrz komentarz 3.

Polsce nie chodzi o to, aby komuś konkretnemu wzbraniać studiów, ale by te studia przyjmowały po prostu intelektualną elitę.


No właśnie, elitę, czyli pogardzić pozostałymi i
Niestety coś poszło nie tak...


@lavinka: kto tak sądzi? Ty? A skąd wiesz jak powinno być. Czy to jest racjonalne? A jeśli tak, to czy prawdziwe?

A gdybyś miała firmę farmaceutyczną, i kazała sobie płacić 5000 dolarów za dawkę bo "badania kosztują", czy to byłoby moralne?

Widzisz, często bywa tak, że to co wydaje nam się słuszne, takim niekoniecznie jest, nawet jeśli umiemy to uzasadnić. Głosowanie i konkurencja na wolnym rynku,
@pyroxar:

No to mam pomysł, niech każdy pomyśli o sobie w ten sposób, jak myśli o innych.


Dziwny pomysł, właściwie zabijający dyskusję - jakąkolwiek. Czy jeśli jestem zwolennikiem kary śmierci w czasie wojny, oznacza to, że mam sobie samemu palnąć w łeb? Tak wynika z absurdalnego twierdzenia "niech każdy pomyśli o sobie w ten sposób, jak myśli o innych". Tak nie da się rozmawiać na jakikolwiek temat.

Wiele osób ma się
Studia w Polsce są darmowe, aczkolwiek już utrzymanie na tych studiach nie jest - warto o tym pamiętać. Warto pamiętać o tym, że nawet osobom z wybitnymi wynikami w szkole średniej i na maturze, status finansowy rodziny może zablokować zdobycie wyższego wykształcenia.

Owszem - podobno można połączyć studia z pracą. Ale wtedy ani to nie będzie praca (bo poważnych pieniędzy się wówczas nie zarobi na pół etatu; nie wiadomo nawet, czy wystarczy