Wpis z mikrobloga

@KrwawyBot:
Za 50 lat te 200 złotych będzie warte może że dziejszych 40 złotych( ͡° ͜ʖ ͡°)
Limit też sobie #!$%@?, aż 50 litrów. Może od razu 120 żeby nikt praktycznie się na to nie załapał, ihmo powinno przysługiwać gdy dostanie się medal ZDZN
@Dzejkop2399: i to w idealnej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdy nie ma wykluczenia czasowego z powodu niskiej hemoglobiny, operacji, innych przypadków losowych+ gdy każdy by chodził dokłądnie co dwa miesiące.
optymistycznie trzeba liczyć 30-35 lat.
Przy moim obecnym tempie zeszłoby mi w sumie 42-43 lata oddawania, czyli może koło 60 lat dobije ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dzejkop2399: @sindram: można na to spojrzeć inaczej - oddając na luzie 3 razy w roku to zajmie około 44 lata - czyli nawet jak zaczniesz w wieku 20 lat to przed emeryturą dobijesz ile trzeba

limit krwi i kwota są dyskusyjne, nie wierzę, że ten pomysł wejdzie teraz w życie ale cieszę się, że ktoś widzi potrzebę zmian na lepsze, na przykład ostatnio było też kilka pomysłów na dodanie kolejnych
@KrwawyBot:
Ktoś na tagu pisał ze medal zasłużonego dla zdrowia narodu ma 33 tysiące ludzi, ile mogło oddać z żyjących ponad 60 litrów? 2-3 tysięcy myślę ze max( wszystkich którzy oddali co najmniej raz jest nieco ponad 600 tysięcy, wiec jak widzisz bonus dotoczyłby jakieś śmiesznej garstki krwiodawców). Bo nie dość że to dużo, to trzeba liczyć ze do tej sześćdziesiątki trzeba zachować dobre zdrowie, przecież wiele rzeczy może cię wykluczyć
Ktoś na tagu pisał ze medal zasłużonego dla zdrowia narodu ma 33 tysiące ludzi


@sindram: to akurat ja pisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

jak widzisz bonus dotoczyłby jakieś śmiesznej garstki krwiodawców


@sindram: zgadzam się, ale może to jest jakiś pomysł by motywować ludzi do dalszego oddawania?
znam trochę przypadków gdy ludzie przestali po zdobyciu ZHDK I, potem po zmianie przepisów wrócili
@KrwawyBot:
Ihmo wystarczyłoby gdyby bonus do emerytury byłby dołączany do medalu zdzn, ewentulanie nieco więcej typu 25-30 litrów no 35 max, z jakimś nowym turbomedalem typu bohater NFZ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo sam medal też nie ma żadnej wartości, poza pamiątkową, a mógłby być przecież tzw chlebowym ( żeby był chociaż ze złota jak te ruskie gwiazdy to wartość byłaby wymierna( ͡° ͜ʖ ͡
@stanleyek: z każdej strony człowiek jest ruchany. Pracuj od 20roku życia do 65roku. Teoretycznie oddając krew co 2 miechy do emeryturki to 540dni trzeba odrobić, czyli 1.5 roku za donacje krwi. Pozdrawiam, dziękuję. Jeszcze 4 razy oddam i dostaje zasłużonego za 6 litrów i kończę z tym