Wpis z mikrobloga

@Sarza01: no, ale poczytaj bo bankructwa wcale nie są dobre dla gospodarki, ktoś cię okłamał( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@rybsonk:
Banki komercyjne zaciągnęły długów x5 ponad wielkość gospodarki, a jak przyszedł kryzys to zbankrutowały. Nie wiem czy pamiętasz ale MFW, BRM były mocno przeciw temu żeby Islandia ogłosiła bankructwo, a oni zrobili to pomimo tego.

Spadek wartości waluty to jest konsekwencja tej sytuacji, a nie przyczyna.
  • Odpowiedz
@Sarza01: już w 2007 krona była ogłaszana walutą o najbardziej zawyżonej wartości na świecie, gdy wartość waluty spadła na łeb to banki nie były w stanie wypłacić depozytów zagranicznych. Spadek wartości waluty to była jedna z przyczyn tej sytuacji, spowodowanej przez złą politykę fiskalną.
  • Odpowiedz
@rybsonk: gdyby nie deregulacja sektora bankowego to do tej sytuacji w ogóle by nie doszło. Zachowanie waluty było konsekwencją sytuacji, a nie przyczyna.

Tak czy inaczej Islandia dzięki swojej walucie mogła wtedy zbankrutować i dziś ma się świetnie. Grecja w podobnej sytuacji nie mogła zbankrutować i dziś ma dużo mniejsze PKB niż 10 lat temu i prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie ze spirali zadłużenia. No ale twoim zdaniem to jest ok
  • Odpowiedz
@grubson234567: Dokładnie odwrotnie. Koniec gotówki to koniec wszelkiej przestepczości, bo nie ma po co kraść, skoro każda transakcja i tak jest monitorowana, koniec z łapówkami i resztą syfu.
Nawet nie potrafię znaleźć jednego argumentu, żeby człowiek uczciwy, płacący podatki, żyjący w państwie wolnym i demokratycznym, miał się obawiać likwidacji gotówki.
  • Odpowiedz
@rybsonk: w obu przypadkach mamy kryzys zadłużenia. Jeden spowodowany przez instytucje komercyjne, drugi przez fiskalne. Oba polegały na braku możliwości rolowania długo przez instytucje konsekwencja czego była niewypłacalność państwa.
Czemu w takim razie nie są podobne?
  • Odpowiedz
@rybsonk: jedni mieli swoją walutę i mogli ja dewaluować przez co wyjść z długów, drudzy mieli wspólna walutę przez co są wiecznymi bankrutami. Tym się różnią te sytuacje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@covid_duck: Wie chłop, że euro daleko więc śmiało może sobie popierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@aresius: jak nie cyfrowe euro, to będzie cyfrowy złoty. Globaliści wdrażają cyfrową dyktaturę tak czy inaczej.
  • Odpowiedz
@Bulletproof-50: A w jaki niby sposób przestępcy mieliby to obejść, skoro żeby cokolwiek kupić, trzeba by było zrobić to w sposób przejrzysty i jawny, a wszystko co by było w posiadaniu człowieka, a za to nie zapłacił, byłoby konfiskowane albo uznawane za pochodzące z działalności przestępczej?

No właśnie dokładnie odwrotnie, to zmniejszenie prywatności, w zamian za eliminacje największych patologii życia społecznego i politycznego, jest niewielką ceną.
A czego niby się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Herubin: @rybsonk:
powiedzcie mi, bo nie wiem, a jestem ciekaw. Jeśli ta integracja euro zone tak dobrze działa to kraje bałtycki, Słowacja, Słowenia czy Czechy powinny mieć podobnie jak w Niemczech i na zachodzie Europy tani kredyt na stałej stopie - czy tak jest? Czy zwykły obywatel może korzystać z euro w równym stopniu? Bo jeśli to tak dobrze działa to kredyt w tej samej walucie w całej
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Wiesz, niektórzy ludzie cenią swoją prywatność, nie wrzucają swoich zdjęć np. z obiadu do internetu, nie chwalą się co to nie oni na lewo i prawo. I mają do tego pełne PRAWO jak dotąd. Ty i podobni do ciebie chcecie im to prawo odebrać. Nawet ty tutaj nie występujesz pod swoim imieniem i nazwiskiem i nie masz swojego zdjęcia na avatarze.
  • Odpowiedz
@Bulletproof-50: No ale przecież tu nie chodzi o to, żeby każdy wiedział za co płaciłeś, tylko żeby skarbówka wiedziała. Różne urzędy wiedzą gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz, gdzie posyłasz dzieci do szkoły, na monitoringu w Warszawie pewnie można by cię wyśledzić, gdzie znajdujesz się w mieście o konkretnej godzinie i to ci nie przeszkadza, ale możliwość weryfikowania transakcji finansowych już tak, podejrzane.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Podejrzane jest wtedy jak do każdego człowieka podchodzisz jak do złodzieja. Niestety teraz mamy takie czasy, że chyba trzeba tak podchodzić. To ludzi trzeba zmienić a nie bardziej ich kontrolować. Nie tędy droga.
  • Odpowiedz