Wpis z mikrobloga

Osobiście wolę jak sam decyduje o swoim życiu i pieniądzach.


@Pan_krecik: no to możesz sobie wybrać z jakiej korzystasz waluty, ale wpływu na to czy glapcio drukuje czy nie, nie masz żadnego.

Obawiam się że nieodpowiedzialne przekazanie sterów do UE (ergo Berlina) na zawsze uwięzi nas w pułapce średniego
  • Odpowiedz
@Dentka7: Ale nie do mnie z tym xD Ja właśnie krytykuje, że suwerenna waluta nie jest wcale taka suwerenna bo czynniki globalne i tak na nią wpłyną ¯\(ツ)_/¯
@MamByleJakiNick: Nic nie pisałem o euro, jedynie krytykuje tą bezmyślną masturbacje do "suwerenności" waluty. Bo jak zauważasz, nie uchroniła nas ta magiczna "suwerenna" waluta przed inflacją.

Są plusy dodatnie i ujemne posiadania euro albo własnej waluty, ale pisanie o
  • Odpowiedz
Lepiej jak polityka monetarna wspiera obcy kraj niż twoj.

Ale masz siano pod czachą..


Waluta nie może być oderwana od gospodarki.

Zobacz co się stało w Grecji... Ich gospodarka jest na niskim poziomie a walutą jest wyceniona na poziomie gospodarki Niemieckiej.


@Pan_krecik: jak rządzą ludzie na poziomie pisowców to lepiej aby oni nie mieli wpływu na walutę
  • Odpowiedz
Ale nie do mnie z tym xD Ja właśnie krytykuje, że suwerenna waluta nie jest wcale taka suwerenna bo czynniki globalne i tak na nią wpłyną ¯_(ツ)_/¯


@SirSherwood: Do Ciebie, bo powiazujesz walute z inflacja. A to nie ma nic wspolnego. Waluta to tylko narzedzie, natomiast duzo istotniejsza jest "polityka monetarna". Suwerenna polityka monetarna pozwala na dopasowanie strategii pod nasze wlasne potrzeby. Majac euro bylibysmy uzaleznieni od polityki monetarnej która
  • Odpowiedz
@zar0x: Nie jestem malutkim człowieczkiem z potrzebą chwalenia się pieniędzmi i udowadniania czegoś randomom z internetu w dyskusji nie związanej z moimi zarobkami XD

Ja wiem, ze kierowcy tirów swoje zarabiają, szkoda tylko ze musisz sikać do butelki i nadal nie umiesz odpowiedzieć ba moje pytanie.
  • Odpowiedz
Bosak w 966:
„Dziś kolejne państwo Europy utraciło podstawowy atrybut suwerenności: możliwość czczenia własnych bóstw i wpływ na swoją doktrynę religijną. Król Polski wyrzekł się własnej wiary, przyjął chrześcijaństwo i tym samym wprowadził kraj pod władze Kościoła katolickiego pod prymatem cesarza niemieckiego”
  • Odpowiedz
@malinq nie wiem co ma Korwin do powiedzenia w tym temacie...

Nie rozumiem dlaczego chcesz mnie szufladkować.

Jaka masz wiedzę na temat stanu strefy euro i wewnętrznych napięć pomiędzy państwami na tym tle?
Wielu geopolitykow podnosi problem narastających problemów strefy euro, a scenariusz rozpadu na jest realny...zwlaszcza w obecnych
  • Odpowiedz
@trololo55

jak rządzą ludzie na poziomie pisowców to lepiej aby oni nie mieli wpływu na walutę


Jak cię noga boli to ja leczysz czy odcinasz?
To że rządza pisowcy nie znaczy że Berlin zrobi nam lepiej...jest pewne że zrobi lepiej sobie nie
  • Odpowiedz
@malinq: Nie jestem kierowcą tira, 7:30-16:30 5 dni w tygodniu. To Ty rzuciłeś że masz 45/h i nie rozumiesz że euro by dało po dupie wszystkim mało/średnio zarabiającym Polakom
  • Odpowiedz
@trololo55: no ale krótko, wolałbyś żeby naszą polityką monetarną zarządzał ECB czy NBP? Jaki jest poziom stóp ECB to sobie możesz sprawdzić. Jaki jest poziom inflacji w Niemczech a jaki na Litwie/w Estonii też sobie możesz sprawdzić. Jak myslisz, czy ECB podniesie wystarczająco stopy żeby obniżyć inflacje w Estonii?
  • Odpowiedz
@AntyKuc: Żaden kraj nie skorzystał na przyjęciu euro. Ba nawet założyciele euro ponieśli z tego tytuły straty. Jedynie Niemcy i Holandia wyszły na tym korzystnie. Niemcy aż za :D

W niektórych przypadkach euro chwilowo może pomóc, ale długoterminowo spowalnia gospodarkę.

Jeśli mamy przyjąć euro to dopiero jak dościgniemy gospodarkę Niemiec.
  • Odpowiedz