Wpis z mikrobloga

@purple_elly_sound

weź leki i nic już nie pisz, bo jeszcze ktoś pomyśli, że ty tak serio ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie mów mi co mam pisać partyjna turbo propagandowa.

Nie wiem czy można niżej upaść... od bycia partyjna szczujnia.. na portalu że śmiesznymi obrazkami.

A do tego.. agitować naiwnych idiotów.. do tego by działało na własną szkodę przez popieranie Euro..

Skoda że nie ma suplementów z RIGCzem bo
Brak ci argumentów to usilujesz mnie obrażać.


@Pan_krecik: nie muszę tego robić, sam to czynisz

Tak się składa że w UE rządzą Niemcy. Czy to coś złego nazywać rzeczy po imieniu?


@Pan_krecik: szefową komisji jest Niemka, bo sami Polacy tego chcieli i grozili zawetowaniem Timmermansa.

Natomiast co 5 lat masz w Europie demokratyczne wybory. Nie można mianować KE bez poparcia parlamentu. Ci źli "Niemcy" to efekt demokratycznych wyborów. Widzisz pisowcu,
@Jakovv: Ma jeden wielki minus - ciężej ci eksportować, a łatwiej importować towary. Za cenę stabilności oddajesz konkurencyjność gospodarki, co w długim terminie negatywnie wpływa na produkcje krajowa oraz bilans handlowy. Takie są fakty.
Nie wiedomo czy Euro wogole przetrwa nadchodzący kryzys...bo Niemcy ciągle dopłacają.

Dopłacają bo jest to narzędzie polityczne i im się karkulaje płacić za ta władze.

A wy szukacie stabilności tam gdzie zaraz może wszystko #!$%@?ąć...

Z kim ja wogole gadam? Ile wy macie lat?
...jak dzieci we mgle..
@Pan_krecik: Tej ale ty ogarniasz, że te całe manipulacje kursem walut to między innymi po to, aby tobie obniżać pensję inflacją jak jest kryzys, bo na normalne obniżki pensji ludzie nie chcą się godzić? Albo może wytłumacz po krótce co właściwie teraz takiego rząd może robić, co jest dla nas tak korzystne, a czego nei będzie mógł robić po wprowadzeniu Euro? Ale tak konkretnie, nie sentencją.
Sytuacja z walutą pokazuje jak ta masturbacja do suwerenności jest głupia. Ta suwerenność to jest teatr dla gojów ¯_(ツ)_/¯

Bo czy twoja własna waluta serio jest suwerenna skoro inflacja ją rucha a rząd to banda pokrak którzy mają wywalone w zarządza


@SirSherwood:

I to praktycznie na każdym poziomie decyzji, nie tylko waluty. Większość kwestii o które spiera się UE z Polskim rządem to obiektywnie dobre decyzje dla Polski. I wręcz powstrzymywania
Czasem trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje, a nie płakać, że wina kogoś innego.


@SirSherwood: Tak, ale to nie do końca ich wina, bo ich bank centralny jest we Frankfurcie. Pozbycie się banku centralnego to jedna z wad euro. Są zalety i wady- w zależności od siły gospodarki- cierpieć będą zawsze słabe jak Polska, czy kraje południa, nie można być ideologicznym w ekonomii.
@aegispolis

Tej ale ty ogarniasz, że te całe manipulacje kursem walut to między innymi po to, aby tobie obniżać pensję inflacją jak jest kryzys, bo na normalne obniżki pensji ludzie nie chcą się godzić?


Ależ doskonale rozumiem mechanizm podatku inflacyjnego.. tylko że to nie jest argument za Euro bo EBC też drukuje. A poza tym dlaczego mamy wybierać mniejsze zło? Potrzebujemy własnej waluty i właściwej władzy na poziomie.. myślisz że Eurokraci (którzy