Wpis z mikrobloga

Nie powinniśmy przyjmować euro - Grecy, Portugalczycy a nawet i holenderzy z którymi rozmawiałem woleli jak była państwowa waluta. Wykopki nie rozumieją, że wtedy dopiero Polska by się stała krajem nie do życia


@zar0x: to, że paru kolegów z magazynu Ci tak powiedziało, to nie ma przełożenia na rzeczywistość xD
  • Odpowiedz
Zdaje się że od dłuższego czasu.


@Pan_krecik: ale wiesz, że prezesem w tej kadencji EBC jest Francuzka, a poprzedniej Włoch? xD

Sugerujesz, że oni wykonują/wykonywali rozkazy z Bundestagu? xD
  • Odpowiedz
A poza tym dlaczego mamy wybierać mniejsze zło?


@Pan_krecik: Dlatego, aby nie wybrać większego.
Całe morze tekstu, a dalej nie potrafiłeś ani jednego argumentu podać po co właściwie jest nam ta własna waluta. Tak dla nas - co ja, Polak, obywatel na tym zyskuje. Jedyne, co potrafisz z siebie wydusić, to "TO PRZECIEŻ OCZYWISTE", albo "wszyscy ekonomiści tak mówia". Ty jesteś pewien, że w ogóle wiesz o czym mówisz, czy po
  • Odpowiedz
@malinq

Sugerujesz, że oni wykonują/wykonywali rozkazy z Bundestagu? xD


Sugeruje że próbujesz manipulacji. Nie uczestniczysz w dyskusji, nie używasz argumentów w celu ustalenia stanu faktycznego i tego kto ma obiektywna rację.

Co chcesz osiągnąć taka manipulacja niskich lotów?

Sugeruje że istnieją w UE grupy i interesów ( jak wszędzie) oddawanie steru nad własną walutą.. jest głupie infantylne i nieodpowiedzialne.
Po 1000kroc głupsze niż forma sprzedaży części lotosu Saldom.
  • Odpowiedz
Sugeruje że próbujesz manipulacji.


@Pan_krecik: To nie ja napisałem, że Berlin sprawuje władze nad EBC mimo, że ostatnie dwie kadencje nie był przewodzony przez Niemca. Jedyną osobą która tu coś manipuluje i insynuuje bez cienia dowodu jesteś Ty xD

Idź podziękuj Glapińskiemu, za to, że dzięki suwerenności waluty, mamy najdroższe kredyty w europie xD
  • Odpowiedz
@AntyKuc: A wiecie ze dzięki temu Chorwaci mają teraz kredyty na 2%? My na 10% ale za to mamy własną walutę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) No i rząd może manipulować z Glapińskim jak chce i nas ruchać
  • Odpowiedz
@Pan_krecik:

Nasza waluta nie ma i nie będzie miała dla nikogo znaczenia, a próba jej umocnienia wiązałaby się ze spadkiem eksportu. Nikt poważny nie będzie w to inwestował, choćbyśmy powiązali naszą walutę w parytet ze złotem.

Na cholera mamy utrzymywać suwerenną walutę, na kreację której i tak nie mamy wpływu, bo żądni piętnastek emeryci wybiorą władzę która będzie drukować w opór? Na cholerę mamy utrzymywać suwerenną walutę, skoro i tak korzystam
  • Odpowiedz
@AntyKuc: kłaniaja się podstawy makroekonomii i optymalnych obszarow walutowych, którym euro nie jest i nie będzie. A to że piss #!$%@?ł NBP to inna sprawa.

Goje plusują euro
  • Odpowiedz
@malinq: Skąd Ty kolego wiesz z kim rozmawiam i gdzie? xD zobaczymy kto będzie płakał gdy dostanie 4 euro na godzinę minimalnej a ja będę się śmiał mając 1k tygodniówki xD
  • Odpowiedz
własna waluta serio jest suwerenna skoro inflacja ją rucha


@SirSherwood: Piszac takie rzeczy nie wiesz czym jest inflacja. Niewazne czy mielibysmy Euro czy PLN to inflacje mielibysmy podobna (albo i wieksza, patrz: kraje bałtyckie).
  • Odpowiedz
Ten malutki kraj który robi za skrytkę bankową największych przestępców na świecie i świetnie na tym zarabia?


@elf_pszeniczny: bzdura (no chyba, że masz dowód, a oboje wiemy, że nie masz)

Szwajcaria wartość swojej waluty zawdzięcza rozsądnej polityce międzynarodowej i rozsądnej polityce monetarnej. A nie jakiejś mitycznej kasie z przestępstw xd
  • Odpowiedz
Suwerenność jest wtedy kiedy masz biedacką walutę i twój własny rząd może nią manipulować XD


@AntyKuc: dałem plusa, bo to że obecne miernoty mogą manipulować złotówką jest szkodliwe, ale w teorii jest to bardzo przydatne np. Są państwa gdzie celowo osłabiali siłę swojej waluty, po to aby nie rozdupcyć wlasnego sektora produkcji, no bo skoro mieli silna walutę to nie opłacało im się produkować samemu, tylko bardziej opłacało się importować.

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@malinq

Na cholera mamy utrzymywać suwerenną walutę, na kreację której i tak nie mamy wpływu, bo żądni piętnastek emeryci wybiorą władzę która będzie drukować w opór? Na cholerę mamy utrzymywać suwerenną walutę, skoro i tak korzystam w głównej mierze z euro i dolarów? Po co nam coś, czego nikt inny nie chce?


Nie jestem radykałem. Osobiście wolę jak sam decyduje o swoim życiu i pieniądzach.
Zauważam poważny konflikt interesów gospodarczych pomiędzy Warszawą
  • Odpowiedz