Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakiś czas temu pojawił się tu wpis z pytaniem mireczka o pro-tipy dla świeżo upieczonych rodziców. Jako, że teraz i ja mam doświadczenie w tej kwestii, postanowiłam zrobić wpis na temat rzeczy przydatnych na starcie dla malucha.

Przydatne - choć na początku myślałam, że w ogóle się nie przydadzą lub słabo:
-przewijak na łóżeczko/na komodę. My kupiliśmy dopiero po dwóch tygodniach, jak zaczęły nam pękać kręgosłupy od przewijania na łóżku/kanapie. Absolutne must have. Dobrze mieć też wiszący przybornik na wszelkie akcesoria przydatne przy przewijaniu (kremy, waciki, chusteczki itp.) - żeby nie leżały na przewijaku, bo jak dzieć rośnie to się to wszystko przestaje mieścić.
-butelki Philips Avent natural - obowiązkowe jeśli ktoś robi karmienie mieszane (butelka i cyc).
-laktator elektryczny - nawet jeśli zakładasz, że będziesz karmić piersią (nie zawsze to wychodzi, czasem dziecko nie przybiera na wadze i trzeba kontrolować ile ml mleka wypija).
-pieluchy wielorazowe tetrowe/muślinowe itp. - wydawałoby się, że przy używaniu pampersów będzie ich potrzeba niewiele, ale to nieprawda. Dobrze jest mieć chociaż te 10-15 sztuk.
-aspirator do nosa (ja mam dwa - elektryczny do mniejszych gili/wyciągania na szybko i katarek do odkurzacza do większych smarków)

Osobny temat - ciuszki - gdzie warto kupować. Wiele osób kupuje gotowe paczki używanych ciuszków, ale mnie to jakoś obrzydzało, więc kupowaliśmy nowe. Najbardziej sprawdzają się pajacyki (takie z "pełnymi stópkami") oraz zestaw body kopertowe z długim rękawem +półśpiochy (czyli takie spodnie z pełnymi stópkami). Najmniej praktyczne są ciuszki przeciągane przez główkę, u nas po dwóch miesiącach nadal są trudne w obsłudze xD Także wersje kopertowe/rozpinane ubranek rządzą. Mało praktyczne są też śpiochy, niby tylko dwa guziki do zapinania ale jednak nie nasz typ. Teraz info gdzie warto ciuszki kupować:
-wyprawkowo.pl vel krzysiu-jarzyna na Allegro - nasze ulubione ubranka, rozmiary wypadają ok, są wykonane z grubszej bawełny, duży wybór wzorów. Cenowo wychodzi bardzo dobrze.
-Sinsay - słabe ciuszki, nie ma praktycznie w ofercie pajacyków (są tylko "piżamki", czyli takie pajace bez stópek), większość wykonana z cienkiej bawełny, dziwne proporcje (strasznie szerokie rękawy i nogawki), ogólnie rozmiarowo wypadają mniejsze niż wskazuje to rozmiar na metce. Body z 5-paku z niby grubszej bawełny po praniu zmieniły proporcje (są szersze niż dłuższe).
-CiuchCiuch na Allegro - grubsza bawełna, cenowo ok, niewiele wzorów, rozmiar wypada odpowiednio. Mają duży wybór czapek. Niektóre ubrania bywają uszyte niestarannie (np. kolorowe ubranka szyte białą nicią, niekiedy niedociągnięta nitka).
-ubranka_belove na Allegro - długi czas oczekiwania na dostawę (do 2 tyg.), grubsza bawełna, rozmiar ok.
-H&M - kupowaliśmy tam tylko body kopertowe, wypadają większe niż wskazuje to rozmiar na metce, niektóre są trochę krzywo uszyte i w efekcie dziecko ma strasznie "rozchełstany" dekolt. Bywają dobre promki jak teraz, że body w 5-paku wychodzi po 12 zł/szt.
-Pepco - rzadko trafiają się ubranka kopertowe/rozpinane, większość ubranek z ciekawszym nadrukiem jest z bardzo cienkiej bawełny.
-KIK - ubranka z średniej/grubszej bawełny, rozmiary wypadają akuratnie (niektóre są odrobinę większe niż wskazuje na to metka), są ubrania rozpinane, korzystnie cenowo.

#rodzicielstwo #dzieci #ciaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b05efe7b6d682323d6e437
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jakiś czas temu pojawił się tu wpis...

źródło: comment_1672586477GYrZTJnM50g8gWYkIjQibN.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Polecam klekle na allegro, mają ciuchy super jakości i jak zamówisz do 14 to przychodzą dzień później. A jak chodzi o kwestie karmienia to jeśli zależy Wam na wyłącznym kamieniu piersią to fajnie się umówić do certyfikowanego doradcy laktacyjnego (brzmi śmiesznie ale to są kobiety z aktualną wiedzą o karmieniu w przeciwieństwie do pediatrów, którzy np każą przepajać dzieci wodą). I bloga hafija.pl też polecam :)
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania nienawidzę body kopertowych, ta ilość guzików/nap doprowadzała mnie do #!$%@?, przy drugim dziecku używam głównie koszulek, teraz mam trochę bodziaków, bo zimno i nie chce mi się ciągle pilnować czy ma koszulkę w gaciach xd
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: >

-laktator elektryczny - nawet jeśli zakładasz, że będziesz karmić piersią (nie zawsze to wychodzi, czasem dziecko nie przybiera na wadze i trzeba kontrolować ile ml mleka wypija).


A to akurat bzdura, bo laktator nie pokaze ile dziecko je mililitrow. Niektore kobiety lakrmtatorem sciagaja 5ml mleka, a dziecko karmione piersia ladnie przybiera, brudzi pieluchy i jest zadowolone.

Bardziej "must have" jest wizyta certyfikiwanej doradczyni laktacyjnej.
  • Odpowiedz
@asique: A z wielorazowymi pieluszkami jest tak, że pierwsze kupy mleczne łatwo się spłukują, późniejsze można łapać na papierek i do toalety.
No i oczywiscie, pieluszki się pierze.
  • Odpowiedz