Wpis z mikrobloga

Sprzedaż samochodu używanego w Polsce to jest jakiś nieśmieszny żart xD

- czy ma jakieś zarysowania?
- czy jest w idealnym stanie?
- czy wymieni się pan na golfa IV?
- czy tam na 7 zdjęciu dobrze widzę ze na tylnym zderzaku jest kropka? Co to jest? Czy to jakaś szkoda parkingowa?

Do tego ludzie dzwoniący i przez telefon nie widząc auta pytają za ile do wzięcia xD

Dla zobrazowania: samochód za 15 tysięcy w ogólnym dobrym stanie ale #!$%@? 16 letnie auto xD mam już takich asów którzy dzwonili i po 30-40 minut wypytywali o najmniejszy szczegół o których nawet ja nie mam pojęcia bo #!$%@? mam auto dwa lata a nie jeździłem nim od wyjazdu z fabryki xD skąd mam wiedzieć co kto robił w tym aucie i kiedy, No ja #!$%@? xD #samochody #motoryzacja #olx #bekazpodludzi
  • 58
@biskup2k: okej, żeby chociaż obejrzeli, wiesz na ile telefonów ktoś przyjechał? 17 telefonów- 1 oglądający, też #!$%@? as, sprawdzał każdy szczegół 5 razy, mówi ooo tu było malowane widzisz, pa, widać, że robione, ja mówię no #!$%@? nie twierdzę, że nie, ja przy tym aucie nic grubego nie robiłem i walę kawę na ławę, a ten coraz bardziej podejrzliwy "eee to chyba te zdjęcia z tego CEPIKU to podrabiane, hehe, bo
@golagolagola: Najlepsi są dzwoniący i pytający o to co jest napisane w ogłoszeniu. Napisane co było robione, jakie opony, czy są zimówki itp a dzwoni typ i pyta "panie a jest do niego drugi komplet opon? A na jakich teraz jeździ? A co było robione ostatnio? A bity był?"
Ludzie nawet nie zadają sobie trudu przeczytać treść ogłoszenia tylko od razu dzwonia i zawracają dupe bo i tak nie przyjadą. Ewentualnie
@GladysDelKarmen: @Rick_Sanchez: oczywiście tak robią, pan z wczoraj o którym pisałem pyta czy tam no jakiś komputer jest z nawigacją, a jak byk ma zdjęcia że jest zwykły pokladowy z małym wyświetlaczem, tym bardziej że wersja z navi ma na desce jebitny wyświetlacz, oczywiście zdjęcie mojego egzemplarza i trzecia fotka i widać jak na dłoni że nie ma, ale zapytać nie zaszkodzi, może powinienem dorzucić w gratisie ( ͡°
@golagolagola: Większość starych handlarzy czy niedzielnych pasjonatów kupowania aut i sprzedawania po pół roku nie zna się na wyposażeniach. Dla nich auto ma mieć - jednego właściciela, blachy ori bez ryski, silnik po remoncie ewentualnie max 150tys przebiegu. Może być golas z manualna klima i bez żadnego komputera, ale paaaanie ten przebieg, ten lakier, drugiego takiego nie ma.
A najlepsze jak wystawiasz jakąś limitowana wersję wyposażenia za np 30% więcej niż
@GladysDelKarmen: przykład z przedwczoraj, dzwoni tatuś, bo on to dla synka szuka auta, po głosie słyszę że janusz, pyta no a jak tam jakieś letnie oponki są, to mówię że nie ma, tak jak w opisie zimówki, a on "aaa bo cena taka wyższa to myślałem że są", kij z tym że 10-20% niższa od tych samych wersji, ale oponki to być powinny letnie no bo jak się synek na wsi
Jak sprzedawalem mieszkanie to dzwonil jakis smiec posrednik ze on by to w sumie wzial za iles tam ale widzi ze jakims tam pokoju trzeba tapete sciagnac i zrobic gladzie ale to kosztuje 10tys czy cos wiec jeszcze by chcial obnizke. Mieszkanie i tak tanio wystawione. Zapytac moglem czy chce tez wymienic drzwi na takie z machoniu ze zlotymi okuciami wtedy mu obnize 50k.
@golagolagola: Ja kupowałem 30-letnie auto. To był styczeń zeszłego roku, jak dojechałem z lawetą na miejsce to było już ciemno. Chłop który sprzedawał mówił ze słabo, bo sobie go dobrze nie obejrzę. A ja mu na to „panie, ja przyjechałem to kupić a nie oglądać” XD I tak kupiłem za 5k PLN auto w, hmm, znośnym stanie, za które podobne egzemplarze trzeba by dać na tamten czas pranie 2x tyle.
@golagolagola: nie rozumiem też po co niektórzy kupujący wyliczają wady danego auta, ile będzie ich kosztować naprawa i żeby im o taką kwotę obniżyć cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ooo panie, tarcze do wymiany, musi pan te 700 opuścić, rozrząd pewnie trza wymienić to następne 500
@golagolagola: no to Ci powiem ciekawsza rzecz. Jakoś tak się ułożyło mi że od dłuższego czasu jeżdżę autami z salonu. I wiesz co wszyscy, nawet nie pytani, mówią na to?

Że po #!$%@? tyle przepłacać, auto ma po prostu jeździć.

Ale oczywiście, kiedy oni kupują auto, to już ta reguła nie obowiązuje xD i muszą wiedzieć dokładnie historie każdej kropki na lakierze.

A co ciekawe, najlepsze auta które mi służyły to