Wpis z mikrobloga

Co mój smartfon wysyła do słuchawek?


@woda_saguaro: do słuchawek po kablu wysyła sygnał analogowy i tym samym to telefon jest odpowiedzialny za jego konwersje czyli inny odtwarzacz/telefon może grać lepiej ze względu na różnicę w implementacji DAC.

Jeżeli chodzi o BT to w teorii każdy telefon wysyła tylko bity ale to tylko teoria ponieważ każdy producent inaczej implementuje obsługę kodeków BT chociaż to jest bardziej po stronie słuchawek jak dobrze pamiętam.
Ale w jakim celu? Fiio zagra lepiej niż mój flagowy telefon Samsunga?


@the-Fam: kupiłem takiego grajka bez pamięci za 500 pln. #!$%@?, a mogłem kupić dwa ipody to posłuchałem wykopków, że #!$%@? ipod nie ma wsparcia, fiio ma wifi i bluetooth i zobaczysz jak Ci się to przyda i inne tego typu bzdety
@krzywy_kanister: > zawsze masz przetwornik analogowo-cyfrowy, nawet w sluchawkach po usb, po prostu jest to wbudowane przed portem USB C w urzadzeniu albo w sluchawki

Wysyłasz innych na lekcje fizyki, a sam piszesz o DAC umieszczonym przed portem USB xD. Internetowy ekspert poziom master.

@woda_saguaro dla podsumowania - przy słuchawkach bezprzewodowych oraz innych Sonosach itd gdzie dźwięk idzie cyfrowo po BT albo WiFi nie będzie żadnej różnicy, lub dźwięk będzie lepszy
@kr65536: >Wysyłasz innych na lekcje fizyki, a sam piszesz o DAC umieszczonym przed portem USB xD. Internetowy ekspert poziom master.
Typo odpowiada komuś kto nie ma pojęcia o czym gada i masakrycznie upraszcza. Do tego mówi o USB Audio Accesory Mode, które od jakiś 7 lat w specyfikacji USB C przewiduje się rekonfiguracje USB C do puszczenia analogowego audio z portu laptopa/telefonu na słuchawki. Było na rynku bardzo wiele adapterów i