Wpis z mikrobloga

@the-Fam: większe pojemności (DAP mogą mieć kilka tera pamięci), większa ilość złącz, natywna kompatybilność z DSD i lepsza implementacja DAC niż w telefonach – to ostatnie nie wiem, jak bardzo się przekłada na realny wzrost jakości w porównaniu z flagowcami – nie porównywałem.
Ach, no i takie cuda potrafią kosztować nie 3 a kilkanaście tysięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ciekawe niby jak miałby zagrać lepiej skoro smartfon
@the-Fam: Jeśli słuchasz na dużych słuchawkach nausznych o wysokiej impedancji jak np. HD600, to tak. Przy zwykłych dokanałowych słuchawkach różnicy nie będzie. O natywne DSD i tak ciężko, więc różnic pomiędzy dobrym PCM (wav, flac itp.) nie będzie. Imho nie warto. Dużo ważniejsze jest kupno słuchawek, które pasują do twojego ucha pod względem barwy dźwięku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzywy_kanister: no to fajnie a powiedz mi co mój smartfon wysyła po bluetooth do moich słuchawek? Czyżby nie było tak że smartfon wysyła bity danych które ma? Bo chyba tak właśnie jest, co?
Te urządzenie jedyne co może to posiadać lepszy przetwornik dźwięku co w zasadzie nie ma żadnego znaczenia bo kluczowe są dwie sprawy - jakość pliku audio oraz jakość słuchawek. Nawet najlepszy sposób do odtwarzania muzyki będzie słaby gdy