Wpis z mikrobloga

które jest lepsze od 90% sedanów i 99% innych samochodów


@kaaban no zobacz że volvo kombi i volvo nie kombi.
To pierwsze wygląda jakby udaru dostało.

Skoro Volvo w kombi to dla Ciebie top1% jeśli chodzi o wygląd to już mówi wszystko.
przecież suv jest bardziej praktyczny od kombi


@DROPTABLEusers: wyższy próg załadunku oraz wsiadania (ważne przy dzieciach) mniej użytecznej przestrzeni wewnątrz w stosunku do wymiiarów zewnętrznych auta, wysoka masa i współczynnik oporu powietrza, wyższy środek ciężkości - gorsze prowadzenie. Droższa eksploatacja - opony, paliwo. Jak pójdziemy w próbę ładowania czegokolwiek na dach to w ogóle robi się dramatycznie.

W zeszłe wakacje miałem okazję podróżować i przesiadać się pomiędzy passatem b8 w kombiaku
@its_over_for_chlop: jako posiadacz sedana zdecydowanie wolę znajomemu opylić flaszkę za przewiezienie jakiegoś grata raz na rok lub rzadziej niż jeździć kombi.

Co pół roku nie będziesz się przeprowadzał żeby kupować kombi. Kiedyś załadowałem się w 3 osoby na 3 tygodnie delegacji (ubrania+żarcie+szpargały) do i20 hatchback. Da się jeśli się chcę zmieścić się nawet do mniejszego auta niż kombi. Chyba że komuś się podobają takie nadwozie to okej
@Mithrindil masz rację, od zawszę w sumie jeżdżę kombi, ale też dlatego że mi się podobają. Zwróć uwagę że co raz to nowsze kombi mają sylwetkę bardziej sportową, a nie jak karawan, bardziej ścięta szybę, lotkę u góry i wygląda to bardzo fajnie.
@kamikaze_: RS to klasa sama w sobie, ogólnie akurat VAG robi całkiem ładne kombi, sam miałem Audi kiedyś i wybrałem wlasnie kombi bo sedan mi się nie podobał. Ale taki Opel czy Toyota już tak dobrze nie wyglada. A co do ściętej szyby - wyglada fajnie ale jednak to negatywnie wpływa na kształty bagażnika i jakieś gabaryty już trudniej upakować. Ale może to wlasnie dobry kompromis - nadal jest bardzo pakowne
@Mithrindil nie no opel lub Toyota to dramat. Aktualnie śmigam teraz Octavia Scout, Dobry kompromis, linia ścięta właśnie, więc bardziej Sportowe kombi, silnik jak w VRS, 4x4.

Jest jeszcze właśnie jedno ALE jeśli chodzi o kombi, kiedyś zazwyczaj mocne silniki lub właśnie jakie wersje r rs czy tam inne oznaczenia to były przed wszystkim sedany lub hatchback. Vag w sumie poszedł po rozum do głowy żeby robić Kombi z normalnymi silnikami. VRS,
@carlo497:

przecież SUV ma mniejszą przestrzeń bagażową niż kombi.

w jakich modelach? w q7 bagażnik jest dużo większy niż w jakimkolwiek kombi jakie do tej pory widziałem i rower wchodzi na sztorc bez przedniego koła

@majk_emigrant:

wyższy próg załadunku oraz wsiadania (ważne przy dzieciach)

co ty gadasz, przecież dużo łatwiej założyć fotelik i obsłużyć dzieciaka w wysokim aucie

mniej użytecznej przestrzeni wewnątrz w stosunku do wymiiarów zewnętrznych auta

ale więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@its_over_for_chlop: mam V90 i kocham ten samochód oraz ogólnie kombi (moje kolejne). Brat ma S90 i jest przepaść między tymi typami nadwozia.

V90 jest niski więc bagażnik może być śmiało na dachu. Otwieranie elektryczne klapy z bagażnikiem na haku ma swoje wady. SUVy są wyższe i często potrzeba małej drabiny przy bagażniku dachowym.
@its_over_for_chlop: kombi są zajebiste. jak lubisz aktywny tryb życia z wożeniem rowerów, nart, tobołów na wyjazd, albo czasem chcesz też kogoś zabrać na wyjazd to bez dużego bagażnika kicha. A do tego możliwość przewiezienia dużych paczek / zakupów bez proszenia się kogokolwiek to duży plus. Jak więcej siana to można sobie kupić też i mniejsze daily sportowe / weekendowe, ale jak jedno auto to IMO kombi najlepiej.
Wyjeżdżając na wakacje spakujesz siebie, sąsiada i po drodze weźmiesz jakiś dodatkowy ładunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yazir: Ty chyba nigdy nie miałeś kobiety i dzieciaka... Moja wyjeżdżając na weekend do w pełni wyposażonego domku w górach bierze więcej gratów niż kiedyś gdy się jeździło z kumplami w pięciu na 2 tygodnie na rowery... Wyjazd na tydzień nad morze nie obejdzie się bez boksa dachowego...

@its_over_for_chlop
Mnie zawsze zaskakuje gdzie ten naród wybrany zawsze się przeprowadza, że potrzebuje dodatkowych metrów samochodu do parkowania w mieście i tankowania wożąc 99,9% czasu powietrze, albo "grzechotki"

Śmiejecie się ze srania do żwiru, a sami najlepiej byście zamienili wygodne auto, na starego usrusa z przyczepą bo przecież "wejdzie więcej badziewia".

W kraju w którym usługi kurierskie schodzą z czasami poniżej 24h, a nasi rodzice potrafili zapakować się na tygodniowe wakacje na
Pobierz wojtoon - @itsoverfor_chlop 
Mnie zawsze zaskakuje gdzie ten naród wybrany zawsze się...
źródło: comment_1672623899csh89vdkF7mk6kEOpo6wCa.jpg
Ty chyba nigdy nie miałeś kobiety i dzieciaka.


@Diabl0: na dziecko fakt faktem mnie nie stać. Kobietę mam,

@4ntymateria: jeździłem conectem jest za mały, custom jest idealny ale to do pracy, a na szybkie wypady pracy mam kombi które prawie cały czas jest pełne narzędzi i sprzetu