Wpis z mikrobloga

#prawo #niemcy #praca #prawopracy #januszex
Orientuje sie ktos w niemieckim prawie pracy?
Pracuje w DE od 25.07.12.
- Jaki jest ustawowy okres wypowiedzenia gdy nie przepracowalem jeszcze pelnych 6 miesiecy?
- Czy wypowiedzenie moge zlozyc mailem jezeli w taki sposob zawarlem umowe?
- Bedac zatrudniony na umowe o prace na pełen etat, pracodawca nie zapewnił mi w jednym z miesiecy 140 godzin pracujacych czy moze to byc dla mnie powodem rozwiazania umowy bez okresu wypowiedzenia?
  • 7
@Quest:
- zależny od umowy, taryfowo 2 tyg liczone od/do 15 bądź końca miesiąca(zależnie od terminu złożenia)
-nie
-powinien zapłacić za godziny zawarte w umowie(bez względu na ilość przepracowanych). Jeżeli Ty chcesz się zwolnić nie musisz podawać powodu. Jeżeli chcesz się zwolnić że skutkiem natychmiastowym, nie jest to żadna podstawa(w rozumieniu prawnym) do wypowiedzenia umowy.
@Haddi: W umowie mam taki zapis:
4.1 Regularny miesięczny wymiar czas pracy Pracownika wynosi 151,67 godzin. (§ 2 MTV BAP). Odpowiada to przeciętnemu
tygodniowemu wymiarowi czasu pracy wynoszącemu co najmniej 35 godzin.
4.2 Miesięczny wymiar czasu pracy jest dostosowywany do czasu pracy klienta. Lokalizacja i rozkład godzin pracy opierają się
na przepisach obowiązujących w danym zakładzie klienta. Dalsze szczegóły określono w § 4.1 MTV w aktualnej wersji.
Czy to znaczy ze
@Quest: nie zauważyłem wcześniejszego komentarza przez reklamy. Jest to standardowa umówa taryfowa(leasing pracownika/AÜG). Czas i zmianowość pracy wyznacza firma w której pracujesz, ale zapewnienie oraz zapłatę za godziny zawarte w umowie, spoczywa na firmie pośredniczącej. Tak muszą Ci zapłacić za 151,67 godzin.