Wpis z mikrobloga

Niestety za późno wziąłem się za konto IKE i środki jakie przelałem na konto wpłyną w przyszłym roku (BOSSA). Zastanawiam się czy jest jakaś opcja, aby wykorzystać jutrzejszy dzień i założyć konto IKE na żonę w mBanku, którym mamy konto wspólne. Chciałem w nowym roku przesłać te środki na IKE Obligacje w PKO. Wiecie czy jutro dam radę utworzyć takie konto IKE?

#ike #mbank
  • 7
Wiecie czy jutro dam radę utworzyć takie konto IKE?


@vossinho2: Nie, zadzwoń do mBanku i się dowiedz. Normalnie (w tygodniu, nie wiem czy w weekendy też) otwiera się to w kilka-kilkanaście minut po złożeniu wniosku.

Chciałem w nowym roku przesłać te środki na IKE Obligacje w PKO


Tylko weź pod uwagę, że jak otworzysz zwykły (oszczędnościowy) rachunek IKE w mBanku, to będziesz musiał zapłacić 200zł za przesłanie kasy, jeśli wykonasz to
@bb89:
@rlip:

Moja winna, post pisałem na zmęczonego.
Podsumuję w skrócie:
- mam konto IKE w Bossa ze zleconą wpłatą na przyszły rok
- wpłatę chciałem dokonać w tym roku więc się zastanawiam jak ograniczyć stratę
- wpadłem na pomysł, że mamy konto bankowe z żoną w mBanku więc procedura otwarcia konta IKE/eMakler pójdzie pewnie z automatu.
- moglibyśmy wpłacić od razu środki na to konto, więc wpłata by miała
są ekspresowe przelewy, ktore dochodzą w parę minut

niestety druga strona (Bossa) musi taki przelew przyjąć, wczoraj dwukrotnie zwróciło mi środki na konto po dokonaniu takiego przelewu


@rlip: @vossinho2: Pod nazwą "przelew ekspresowy" mogą kryć się różne rzeczy.
Są dwa typowe rodzaje przelewów ekspresowych (jeszcze powiedzmy SORBNET ale tylko w dni robocze)
- BlueCash, tego Ci makler nie przyjmie bo nadawcą przelewu musi być posiadacz rachunku maklerskiego, a w tym