Wpis z mikrobloga

Coledzy, polećcie jakiś budżetowy ściagacz do izolacji.

Zaraz będę zabierał się za montaż gniazd, włączników w całym domu i niedobrze mi się robi na myśl o obieraniu kabli nożykiem.

Sprawdzałem dziś w Obi jakiegoś lux toolsa za około 30pln. Izolację zdjął, miał regulację długości ściąganej izolacji, ale 2 razy spróbowałem i za każdym razem na kawałku izolacji powyżej gołego drutu zostawiał nacięcie do drutu. Odpuściłem kupno i stąd moje pytanie.

#elektryka #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 15
@Regis86: @lalalama: on się nadaje co najwyżej do pojedynczych przewodów, jak masz 3*2.5mm to się problem robi by zewnętrzną izolację zdjąć.

przy okazji @lalalama: dlaczego sam sobie odpowiadasz, czyżbyś zapomniał się przelogować? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ksiak: nie, z wrażenia tej przebitki ceny musialem to wrzucic a nie moglem editowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)

poza tym 3x2,5 bierze aż miło, tylko trzeba wyłamać ten bezpiecznik odległości
@ksiak: Używałem go do 3x2.5 i nie napotkałem na problemu. To samo z 5x1.5.Być może przy płaskim 5x2.5 by już zabrakło miejsca na uchwycie (ale takich przewodów jeszcze nim nie obierałem) - w takim wypadku można zerwać na dwa razy - nie będzie idealnie równo, ale jestem raczej spokojny, że da radę. Jak ktoś nie robi elektryki na co dzień, to nie sądzę, żeby był sens przepłacać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apaczacz: @ksiak: mam ten podlunkowany przez @Regis86:
Potwierdzam, bez najmniejszego problemu ściąga zewnętrzna izolacje z przewodów 3x2.5. Jedynie ten ogranicznik to nie wyłamuje, tylko przekręcam.