Wpis z mikrobloga

Pacjent triban rc500 - wyrobiła mi się jedna podkładka śrubki w mostku w dziwny sposób (dokręcałem zawsze na oko ale z podobną siłą co pozostałe trzy), możliwe że dlatego słyszę jakieś dziwne dźwięki (strzelanie) przy mocniejszym nacisku na kierownicę? Ciężko zlokalizować dokładnie czy dźwięk dobiega z mostka czy ze sterów. Gdzie ewentualnie dostanę pasującą identyczną podkładkę do śruby żeby sprawdzić czy w tym problem?
#rower #szosa
  • 13
@dzangyl: przy składaniu roweru po dostawie, później odwracałem mostek żeby spróbować jazdy w innej pozycji, jeszcze innym razem zaliczyłem glebę po której trzeba było trochę porozkręcać różne rzeczy i podokręcać, niby starałem się nie #!$%@?ć mocno, wszystkie z podobną siłą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Raul777 kiedyś walczyłem ze strzelaniem w okolicach sterówki i nawet serwis nie wiedział ocb (a było łatwo to wywołać - wystarczyło stanąć na przednim kole) i koniec końców okazało się, że wystarczyło wyjąć jedną podkładkę ze sterówki (żeby sterówka trochę głębiej wchodziła w mostek) i problem ustąpił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raul777: jeśli coś się rzeczywiście przekręciło to najprawdopodobniej gwint w mostku bo on jako pierwszy się poddaje po zbyt mocnym przykręceniu. Musisz nagwinowac go ponownie lub najprościej kupić nowy