Wpis z mikrobloga

W końcówce roku mamy w USA spadające ceny 10latek, indeksy raczej średnio, eurusd skacze na niskiej płynności.
Złoto trzeci tydzień z rzędu cofa się z lokalnych maksów, miedź nie poprawiła szczytu od listopada i też jest wciskana podobnie do złota. Cena ropy też nie dyskontuje swoim zachowaniem powrotu do prosperity.
Jak w styczniu włączy się jakiś risk-on to będę mega zdziwiony. Mi to śmierdzi mocnym walnięciem w dół i obawiam się, że zapalnikiem będzie kacapia. Wchodzę w 2023 z S na miedzi, srebrze i eurusd.
Abyśmy tylko zdrowi byli!

#gielda #inwestycje
  • 20
@DJ007: co takiego możnowładca Kremla mógłby zrobić? Atomówka? Wydaje się że wojna na wschodzie będzie wyglądać jak do tej pory w Donbasie, czyli walki pozycyjne i długi powolny konflikt. Sprzedaży ropy i gazu ten nie zatrzyma.
Raczej zapalnikiem będzie PKB Chin, recesja w Europie może coś z FED lub USA?
Raczej zapalnikiem będzie PKB Chin, recesja w Europie może coś z FED lub USA?


@macvir: Zdecydowanie wolałbym taki "normalny" scenariusz.
Ja odnoszę wrażenie, że rynek wszedł w fazę ignorowania wojny podobną do tego co się działo w lutym.
Może przeceniam sprawczość kartofla z putasem, w sumie mam nawet taką nadzieję. Wolę stracić parę groszy na ewentualnym błędnym założeniu.
@DJ007: długo to się już wszystko kotłuje, ani nie chce rosnąć ani spaść, taka próżnia. Nosem wyczuwam w przyszłości pozytywne informacje z frontu. Przydałby się jakiś nowy początek więc niech to już w końcu dobrze jebnie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
a daxa jak widzisz?


@number2324: Wg mnie najpierw okolice 13600 i później 12900. Gdyby był jakiś syf z wojną, to imo nowe dołki. Nie przywiązuję się do tego bardzo, bo staram się odświeżać ogląd co tydzień. Na ten moment jednak nstawiam na niedźwiadki.
czyli wstrzymać się do nowego roku z zakupami


@bb89: Jestem ostatnią osobą, która by Ci w tym temacie pomogła. Widzę obecnie zjazdy, ale to bardzo subiektywne.
Jak w styczniu włączy się jakiś risk-on to będę mega zdziwiony


@DJ007: zwykla sezonowosc i efekt stycznia moge dac mocny rajd w gore
argumentow fundamentalych oczywiscie brak

Wchodzę w 2023 z S na miedzi, srebrze i eurusd.


@DJ007: Stawiam, ze wszystkie 3 beda trafione w hjoryzoncie kilku miesiecy. Ale to chyba nie Twoj horyzont. W krotkim terminie moze stac sie wszystko
Stawiam, ze wszystkie 3 beda trafione w hjoryzoncie kilku miesiecy. Ale to chyba nie Twoj horyzont. W krotkim terminie moze stac sie wszystko


@151346136: Jakoś dzielę pozycje pod grę dłuższą i intra, choć intra lepsze mam czucie, szczególnie do ponowień.
Najbardziej "long term" chcę wysiadywać miedź.