Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dlaczego bilety na #pociagi kupione w internecie są imienne i potrzebuję wtedy na przejazd dokumentu ze zdjęciem, a te kupione w automatach i w kasach stacjonarnych nie są imienne i nie potrzebuję z nimi dokumentu, by podróżować?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aptitude: Bilet z automatu lub z kasy jest na specjalnym druku i podrobienie tego nie ma sensu.
Bilet internetowy można wydrukować 20 razy i 20 osób mogłoby jechać na tym bilecie.
@macan:
  • Odpowiedz
@aptitude: Bilet z automatu lub z kasy jest na specjalnym druku i podrobienie tego nie ma sensu.


@Andczej: Lecz nie daje to żadnej gwarancji że na jednym bilecie będzie jechała jedna i ta sama osoba. Szczególnie że konduktorów może być kilka albo pociąg zapełniony i trudniej będzie o zapamiętanie że bilet X jest od tej osoby.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Przy bilecie z kasy daje to praktycznie pewność bo podrobienie nie ma sensu. Przy bilecie internetowym po weryfikacji danych daje większą pewność, nie 100% ale dużą.
  • Odpowiedz
Przy bilecie z kasy daje to praktycznie pewność bo podrobienie nie ma sensu


@Andczej: Nikt nic nie będzie podrabiał, masz ten sam blankiet który pokazuje 5 różnych osób, różnym konduktorom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: @Andczej:

Ok, wsiadam do pociągu na bilecie, konduktor odczytuje kod i idzie do kolejnej osoby. Ja w tym momencie idę do "toalety" i przekazuję bilet koledze siedzącemu na siedzeniu 3 rzędy dalej.

Myślałem, że mi go przetną, czy coś, ale nie. Tylko odczytali kod QR
  • Odpowiedz
@macan: Tak, ale jak drugi konduktor pójdzie od drugiej strony, to kolega nie będzie tego biletu mieć. Nie wiesz od której strony Cię konduktor zaskoczy ;)

Jak masz bilet z neta, to 20 osób wrzuca na telefon i siedzi spokojnie i czeka na kontrolę ;)

Oznaczanie sprawdzonych biletów nie ma sensu, poszedłbyś do warsu, w międzyczasie druga kontrola i cyk, mandat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: no racja, racja.

Choć tu jest pytanie co zawiera kod QR. Bo jeśli tylko rodzaj biletu, to wiesz... Nazwisko na wydruku w PDFie zmienić to żaden problem, nie?

Jeśli kod QR zawiera info o Twoim nazwisku, czyli każdy bilet jest inny, to wystarczyłoby jakieś zabezpieczenie w bazie danych podczas ładowania biletów (alarm gdy drugi raz kasujesz ten sam bilet)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: mam informację kiedy ten bilet był kasowany przeze mnie. Jeśli to było dwie minuty temu, a jeszcze w tym miejscu nie chodziłem, to wiadomo, że ktoś wcześniej nie ma biletu.

Choć dobra, to zadziała tylko jak ktoś ma jeden bilet. Faktycznie wylegitymowanie się jest łatwiejsze
  • Odpowiedz
@macan: No to wtedy ludzie zwyczajnie kupują jeden bilet i siadają daleko od siebie ;) I już alaram oszukany.

Nie ma co na siłę kombinować takich rozwiązań, bo to daje więcej problemów niż jest teraz.
  • Odpowiedz