Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jak normictwo kupiło propagande że depresja to jest imbalans chemikaliów w mózgu uwarunkowany genetycznie.
Zróbmy eksperyment, weżmy np małpe, posadżmy ją z innymi małpami które jej nie szanują, w pomieszczeniu na 8 godzin dziennie, dając gre do klikania na ekranie, powtarzajmy to przez rok, oczywiście z przerwami na siku i 30 min lunch (to zagraniczna symulacja, wiem że nie wszedzie w polsce są takie luksusy).
COOOOOOOOOOOOOOO niesamowite, zachowuję się jakby miała depresje.
Ja potepiam takie eksperymenty i nie chciał bym by ktoś je kiedykolwiek robił, bo są nie humanitarne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#blackpill #pracbaza #depresja
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kuba04 Ten odsetek to raczej podpowiedział Ci chłopski rozum. Ale ok, przyjmijmy tę narrację. Jak wyjaśnisz nawet takie pojedyncze przypadki? Czy wtedy depresja bierze się z powietrza skoro nie ma ona nic wspólnego z biochemią mózgu?
  • Odpowiedz
Jak wyjaśnisz nawet takie pojedyncze przypadki

Po prostu niektórzy ludzie są "specyficzni" i tyle. Tak jak pisałem to są tak rzadkie przypadki ze ktos mający sukcesy we wszystkich dziedzinach ma depresje że nie warto tego rozważać
@kiszczak:
  • Odpowiedz
@kiszczak: 25 procent populacji w USA jest na lekach psychicznych jak to tam zwał to zwał, to jest z ewolucyjnego rozumowania poprostu niemożliwe, to środowisko jest główną (oczywiście nie jedyną) przyczyną zachowań, które określa dzisiejsza pseudonauka jako depresje
  • Odpowiedz
@Kuba04

ak jak pisałem to są tak rzadkie przypadki ze ktos mający sukcesy we wszystkich dziedzinach ma depresje że nie warto tego rozważać


Ale to nie jest prawda. A jeśli jest, to z pewnością pokażesz jakieś wiarygodne źródło tych rewelacji, prawda? Bo samo to, że Ty tak napisałeś nie sprawia, że Twoje wyobrażenie na temat depresji się urzeczywistnia ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Serendipity_: masz farta że nie żyłeś jakies 80-60 lat temu, bo wtedy naukową metodą leczenia cieżkiej depresii za którą był nobel było wbicie gwożdza do mózgu. Dzisiaj też stosuje się podobne metody które są zbrodnią przeciwko ludzkości.
  • Odpowiedz
A jeśli jest, to z pewnością pokażesz jakieś wiarygodne źródło tych rewelacji, prawda? Bo samo to, że Ty tak napisałeś nie sprawia, że Twoje wyobrażenie na temat depresji się urzeczywistnia ¯\(ツ)/¯

No nie mam badań ani statystyk na temat tego o czym mówiłem. Ale widze w życiu realnym jak to wygląda, ci co mają depresje w conajmniej 1 dziedzinie życia mają problemy, a ci co nie mają problemów nie mają depresji ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kuba04

Ale widze w życiu realnym jak to wygląda,


No to masz wąskie horyzonty. W szpitalu psychiatrycznym poznałem kilkoro ludzi, którzy według Ciebie nie mogliby mieć depresji. A mieli ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@randomex58 Specjalnie nie odwołuję się do siebie. Ale poznałem w szpitalach i na terapiach dość ludzi, którzy Twoją teorię obalają.

@Kuba04 Nie wiem. Nie będę udawał, że środowisko nie ma najmniejszego wpływu, bo zdecydowanie wpływ ma. Przynajmniej z moich obserwacji. Ale nie tak wielki jak Ci się wydaje. Bo na terapiach ludzie w #!$%@? sytuacji życiowej nie stanowią jakiejś przytłaczającej większości.
  • Odpowiedz
@randomex58: czasami #!$%@?ą głupoty jak andrew tate co gada że nie masz depresji albo jak gadał z kobietą że kto by chciał przystojnego faceta żyjącego z matką a kobieta jak to usłyszała to zaprzeczyła
  • Odpowiedz
@kiszczak: 1.) Nie wiesz czy mówią prawde. 2.) Przerysowywują albo okłamują siebie, sam fakt że ktoś jest w szpitalu psychiatrycznym pokazuje że coś jest nie tak z jego otoczeniem, bo to jest miejsce gdzie zreguły się ludziom pogarsza a nie polepsza, nie mówiać już o innych patologiach.
  • Odpowiedz
@randomex58: ale gdzie ty widzisz sprzeczność pomiędzy tym co mówi nauka a tym co ty uważasz? to że depresja jest spowodowana chemią w mózgu nie znaczy że np właśnie czynniki środowiskowe nie mogą tej chemii upośledzać

kiedy wy się nauczycie że ciało i umysł są ze sobą połączone i jedno wpływa na drugie? jak się źle czujesz to ma to wpływ na hormony, neuroprzekaźniki itd.

najprostszy przykład to oksytocyna, gdzie
  • Odpowiedz