Wpis z mikrobloga

@Lolenson1888: Ale przecież piłka ewoluuje cały czas. 3 pkt za zwycięstwo, brak podwójnego karania (czerwona i karny), brak liczenia bramek na wyjeździe podwójnie, VAR, 5 zmian i ta dodatkowa w czasie dogrywki czy wymuszona względami zdrowotnymi. Doliczanie czasu, który faktycznie został zabrany z gry itp. Jakiś idiotyzmów dających absurdalną przewagę w stylu 2 gole za gol zza pola karnego całkowicie zmieniającego zasady gry nie potrzeba.
@pwone: Zmiany, które wymieniłeś oprócz VARu, to zmiany raczej "kosmetyczne", nie zmieniające całkowicie obrazu gry w piłkę. Pisałem o zmianach bardziej skomplikowanych, które moim zdaniem będą - stety albo niestety - nieuniknione w przyszłości, w celu podniesienia atrakcyjności tego sportu w dobie TikToka ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak np. zmiana rozmiarów boiska, bramek, czasu gry, czy ta Superliga...
@Trzesidzida: Napisał to były piłkarz, uczestnik MŚ 1994. Dało się wprowadzić VAR. Sceptycy mówili, że powtórka jest zła, bo piłka nożna to gra przypadku, a przypadkiem może być nieszkodliwie sędziujący pan na kacu, tak żartując. To samo z 5 zmianami. Są lepsze niż 3 zmiany, bo teraz można dać wędkę gościowi w 20 minucie meczu i nie żal zmiany, bo ma się jeszcze 4, a nie 2 na następne 70 minut.
Śmichy chichy, ale fakty są takie że piłka nożna będzie musiała tak czy inaczej ewoluować, zmieniać zasady, by nie tracić widowni. Jeszcze nie wiadomo jak z mundialem, ale Euro 2020 miało najsłabszą oglądalność od lat, a pokolenie Z ma już kompletnie wywalone na ten sport.


@Lolenson1888: to niech pokolenie Z se ogląda patomma. Trudno. Od piłeczki wara! Mi mniejsza widownia nie przeszkadza. Jak będzie mniej kasy, to się nawet zrobi zdrowiej
nie zmieniające całkowicie obrazu gry w piłkę


@Lolenson1888: i bardzo dobrze. Zmiana całkowita obrazu sprawi, że to już nie będzie piłka. Póki co piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie i wierzę, że to właśnie przez w miarę proste i sprawiedliwe zasady. A nie jakieś udziwnienia w stylu, że młody zawodnik jak strzeli to bramka liczy się za dwa, że strzelać zza pola karnego można tylko wtedy kiedy ma się 3
@Elijahu:

to niech pokolenie Z se ogląda patomma. Trudno. Od piłeczki wara! Mi mniejsza widownia nie przeszkadza. Jak będzie mniej kasy, to się nawet zrobi zdrowiej w tym sporcie. Zmniejszająca się widownia nie jest problemem kibica, tylko hien która jak najwięcej zawsze chcą się nachapać


Żeby nie było - nie jestem jakimś turbozwolennikiem rewolucyjnych zmian. Chodzi o to, żeby piłka już za kilkanaście lat nie stała się skansenem, martwym sportem -