Wpis z mikrobloga

Czy ja jestem jakis zacofany?
Wedłóg mojej wiedzy medycznej antybiotyki pomagają na grypę a jak chorujesz miesiąc zamiast tygodnia to coś jest nie tak.
Czy to nie jawne kłamanie pacjenta i łamanie przysiegi lekarskiej? Czy ja sie po prostu nie znam i mają racje?

#zdrowie
#medycyna
#pytanie
#emigracja
#uk
#lekarz
#kiciochpyta
Pobierz Frygus96 - Czy ja jestem jakis zacofany? 
Wedłóg mojej wiedzy medycznej antybiotyki ...
źródło: comment_1672298835VgVAoHhtpEWrI95Vhzi9Ad.jpg
  • 154
Straszne mi w dzieciństwie często lekarz dawał antybiotyki! Powinienem go przed sądem postawić! Skoro antybiotyki nie pomagają na grypę to dlaczego mi je dawali na zapalenie oskrzeli!
@mbasasello: a w takim, że jeśli zdarzało Ci się popijać paracetamol alkoholem, to możesz nawet nie zdawac sobie sprawy ze stanu swojej wątroby, gdyż ona nie jest unerwiona, więc zupełnie nie boli ( ͡° ͜ʖ ͡°). A może trzeba brać lipidy, albo jakiś heparegen? Nie zrobisz badań, to się nie dowiesz.
Chyba, że nie popijales paracetamolu alkoholem, wtedy nie trzeba.
Może jeszcze dodam, że po przyjęciu paracetamolu musisz odczekać 24h zanim napijesz się alkoholu, bo inaczej #!$%@? sobie wątrobę.


@Glikol_Propylenowy: Kiedyś wrzuciłem posta o tym, żeby nie brać paracetamolu na kaca (super sposób na dobicie wątroby), kiedy są lepsze alternatywy, chociażby ibuprofen. Zostałem zwyzywany, wpis wyśmiany, "zawsze biorę APAP na kaca i nic mi nie jest" itd.
@Frygus96: Widzę, że większość bardzo stara się jie odpowiedzieć, to chociaż ja Ci odpowiem. Antybiotyk przepisuje się jak już dłużej chorujesz (a przynajmniej powinno się nie zaraz na początku), bo przy osłabieniu grypą, może Ci się wdać dodatkowa infekcja, która powoduje wydłużenie choroby. Objawy grypy są dosyć charakterystyczne. Jak gorączka itp trwają dłużej, to znaczy, że na okoliczność osłabienia, skorzystała bakteria.
@yhbgrobdoivbvwamsv sorki, że wracam do starej sprawy, ale ostatnio rozmawialiśmy o nhs. Popatrz na tego osobnika. Zero wiedzy medycznej, za to psioczenie na nhs jest. Dokładnie się op wpisał w mój argument.

Ja znam takich ludzi, którzy narzekają na nhs. Janusze, którzy uważają, że antybiotyk na wszystko ma iść.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frygus96: w Polsce musisz się dowiadywać na własną rękę w dosłownie każdej dziedzinie, żeby nie zostać wydymanym, czy to medycyna, czy mechanika czy cokolwiek innego, po prostu musisz dowiedzieć się sam, choćby po łebkach
@Glikol_Propylenowy: @werter_do_jercewa: Dobra, walnę elaborat, może to kogoś zainteresuje. Informacje, które przytaczacie są zasadniczo prawdziwe, ale nie zgodzę się z nimi w 100% i bez uwag.
Temat pierwszy - paracetamol - oczywiście, może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Tyle, że to nie jest tak, że sam paracetamol jest hepatotoksyczny. Hepatotoksyczny jest jego metabolit, który ma długa i nudną nazwę. Natomiast metabolit ten jest natychmiast inaktywowany przez sprzężenie w wątrobie z glutationem.