Wpis z mikrobloga

Ciekawostka z #uk

Wiele autostrad doprowadzonych jest do nowego standardu nazwanego "Smart motorway". Wyróżnia się on przede wszystkimi kratownicami z kamerami co kawałek, zmiennym limitem prędkości i ekranami mogącymi wyświetlać informacje nad drogą (np. że zaraz korek, albo że na pasie zatrzymane jest auto).

W przypadku gdy na autostradę wjedzie rowerzysta, albo szybko wyłapywany jest przez system/operatorów, albo szybko dociera do zarządcy zgłoszenie o pojeździe który nie powinien się tam znajdować. Wyświetlane są ostrzeżenia na tablicach, a także odcinkowo zmniejszana jest dopuszczalna prędkość. Natychmiastowo jest wysyłany patrol policji, rowerzysta zgarniany jest na dołek i pałowany do białego rana by wybić mu z głowy na przyszłość podobne pomysły


Tak mi się przypomniało po tym jak widziałem to zdjęcie z szaleńcem na lewym pasie DK bez świateł

#pedalarze #samochody #rower #motoryzacja #ciekawostki
Atreyu - Ciekawostka z #uk

Wiele autostrad doprowadzonych jest do nowego standardu...

źródło: comment_1672281715pocMg4tc5lheyUP3HOaGdd.jpg

Pobierz
  • 20
@Atreyu: ten super inteligentny system jest dość niedopracowany. Czasami na drodze zupełnie nic się nie dzieje, a nagle z dupy wyświetla ograniczenie do 40, albo 30. Ja się do tego stosuję, ale większość mnie mija i jeszcze mruga światłami.
Rozumiem takie ograniczenia w sytuacjach, w których to jest uzasadnione, no ale czasami to wygląda jakby ktoś losowo wyświetlał te ograniczenia i liczył na ludzi którzy to oleją i kamera zrobi im
Zazwyczaj jeżdżę z mrugającymi lampkami bo jestem bardziej widoczny i na 100 zdjęć roweru z tak włączonym światłem może kilka je faktycznie pokaże.


@4x80: jak światło jest stałe, to dużo łatwiej ocenić prędkość z jaką się do Ciebie zbliża kierujący pojazdem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Komisarz_Ryba: to samo zauważyłem. Ostatnio wracałem m25 i nagle pojawiło się ograniczenie do 50 nie zdążyłem wytrącić prędkości i tylko widzialem jak się błyski za mną pojawiły, a za chwilę to samo bo i koles który mnie wyprzedzał też dostal zdjecie. Ale to chyba straszak był bo jeszcze nic nir dostalem
zmiennym limitem prędkości i ekranami mogącymi wyświetlać informacje nad drogą (np. że zaraz korek, albo że na pasie zatrzymane jest auto).


@Atreyu: to jest świetne rozwiązanie, które radykalnie poprawia płynność ruchu. W Holandii bodajże też to stosują z dużym skutkiem. Coś takiego na obwodnicy Trójmiasta by zapewne pomogło (zakładając że kierowcy by w reszcie zaczęli respektować ograniczenia xD)
@MichasQGP: niby tak, ale nie do końca. Oni tutaj obniżają z maksymalnej 112km/h. Często gęsto z czapy i na bardzo długich odcinkach

I wtedy się kulasz trzypasmową nową autostradą pół kraju 80km/h. Może bezpieczniej, ale co to za życie. Na autobahnie jak nie ma ruchu można spokojnie trzymać na tempomacie tempo 140-150 i też jest płynnie
@Komisarz_Ryba: bo to są "autostrady" śmierci, ja jak tylko wjeżdżam na taki odcinek to z automatu 300 metrów odstępu robię bo inaczej się bezpiecznie nie da jechać pasem awaryjnym który zrobili na pas ruchu,
Dziesiątki razy widziałem jak ktoś stał na awaryjnych lub bez właśnie na lewym pasie a żadnych ostrzeżeń nie było jeszcze na ekranach
@adamsowaanon: ja widywałem też na tablicach 3 z 4 pasów wyłączone z ruchu na odcinku 2-3 mil, fizycznie żadnego wyłączenia tych pasów nie było, żadnych robotników w okolicy, którzy by mieli to zrobić i tylko seryjka fotek robiona jednemu po drugim za jazdę po którymś z tych pasów.

Raz na wjeździe na M4 trafiłem na ograniczenie do 20,mimo że nic tam się w ogóle nie działo, ruch był niewielki. Absurd.
@Atreyu:

osoba która wrzuciła tamto zdjęcie napisała że był bez świateł

I w ogóle by mnie to nie zdziwiło


Osoba ta napisała też, że to ekspresówka a okazało się, że nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)