Wpis z mikrobloga

@szejsetdwajsciaczy: @Baczy: @dethklok: @u8t3io3p: Chłop se może jechać 15-25 km/h. Widoczny ledwo. Skoro to jedyny pas do jazdy na wprost, moze za nim jechac dostawczak, czy tir nie mam pewności bo nie wiem czy moze sie znajdowac na tej drodze. Z 70 km/h musi nagle zejść poniżej prędkości rowerzysty, żeby zachować odpowiedni odstęp. A nawet jeśli ten odstęp ma, ten ciul przez cug może być wciągnięty pod koła.
@szejsetdwajsciaczy: Czyli rower jest pojazdem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@smarterMe: pytasz serio?

To #!$%@?ć z chodników na DDR!


Pełna zgoda ale to dotyczy 0,1% przypadków rowerzystów na chodniku. 99,9% powinna #!$%@?ć na jezdnię bo problem z jazdą chodnikiem dotyczy (na ogół) sytuacji, gdy DDR nie ma albo nie można nią legalnie pojechać w stronę, w którą jedzie rowerzysta (wbrew pozorom dość częsta sytuacja). W obliczeniach nie
@jagodowy_krol: skoro sam przyznajesz, że to bylo w #!$%@? niebezpieczne, to nie wiem o czym w ogóle dyskutujemy, jeśli nie znasz trasy ani okolicy, to powinieneś przed wyjazdem sprawdzić co sie na niej znajduje

nie wykluczam, że oznakowanie tam jest słabe, bo to akurat w polsce normalne, ale nie jestem w stanie uwierzyć, że można nie zobaczyć z przynajmniej 200-300 metrów wielkiego wiaduktu i hałasu z drogi ekspresowej, gdzie przy okazji
@festiwal_otwartego_parasola: opowiadasz durnoty, jak ktoś cię okradnie to też powiesz, że "zapuściłeś się w niezabezpieczoną okolicę, trzeba było najpierw sprawdzić"?
JEST ZAKAZ JAZDY ROWEREM? NIE MA, więc jest dopuszczony do tego aby się poruszał po tej drodze. JEST TO JEDYNY PAS DO JAZDY NA WPROST!
Pierwsze jazdy na rowerze i masz od razu wiedzieć wszystko, aby jakiś debil za kierownicą cię nie rozjechał. No spoko. Jak nie złamałeś, żadnego prawa,
@WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka: Ja się zgadzam że to nierozsądne ale (poza kwestią oświetlenia) ta nierozsądność wynika z tego, że to ogrom kierowców nie umie jeździć. 70 to ograniczenie bardzo często spotykane na drogach krajowych np. w okolicach skrzyżowań czy przejść dla pieszych, tam możesz łatwo spotkać np. pieszego i wtedy hamować trzeba z 70 nie do 20 a do 0. Jeżeli dla kogoś problemem jest wyhamowanie bo nagle na jezdni może zobaczyć wolno
Natomiast jestem zdania: że jak nie stać nas na auto, to nie jest to usprawiedliwienie by jeździć jak koleś ze zdjęcia.


@Atreyu: w sensie powinien zmieniać dwa pasy na odcinku 30m? tak było by lepieje?

@Massad: ja mogę wytrzymać, to czaszka rowerzysty może nie wytrzymać pod naporem felgi. To nie tragedia dla mnie, a dla rodziny geniusza cisnącego nocą po DK na lewym


@Atreyu: Bo dla twojej rodziny twoje
@Baczy: Oj typie, widzę, że odlatujesz xD. Aż tak Ci zależy na obronie jakiegos typa na drodze? XD. Niech sobie #!$%@? tym lewym pasem, ale niech się nikt nie dziwi jak dostanie strzała przy 120 km/h.
@dethklok: > @WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka: Czemu kogoś, kto biega poboczem nazywasz cymbałem? musisz zwolnić (a może się zatrzymać) jeśli jedzie coś z naprzeciwka żeby bezpiecznie ominąć pieszego i to jest problem czy o co chodzi? co za problem dla TiRa żeby zmniejszył prędkość i wyprzedził bezpiecznie pedalarza?

@dethklok: facet pcha się na trasę, na której jest mnóstwo wypadków, ludzie jeżdżą poboczem i ch**, ich wina, ale nie sprawisz, że nagle przestaną
@jagodowy_krol:

zajebista logika, no to jeździj dalej bezrefleksyjnie w takie miejsca i narażaj swoje życie, bo przecież nie ma zakazu.

i TAK - poruszanie sie w ruchu drogowym NIESTETY polega też na tym, aby uważać na innych debili, i wtedy swoimi trzema rurkami nie masz szans z rozpędzoną 2- albo 40-tonową puszką.

zamiast zadbać o bezpieczenstwo i już przed przejażdżką sprawdzić co sie znajduje na terenie, to bedziesz dalej unosił sie
Co jeszcze musi mieć żeby nie był "ledwo" widoczny dla kierowców?


@dethklok: o czym mowa, ostatnio jakiś geniusz na S7 obwodnicy Kielc, wjechał w coś takiego jak na zdjęciu. Mrugało, znaki wstawione wcześniej, zwężenie do 1 pasa, a i tak w coś takiego wjechał.

Czasami jeżdżę jako zabezpieczenie treningu kolarskiego młodzieży. Dodałem do auta żółte błyskowe światełko, aby być lepiej widocznym, że jedziemy wolno. Ale NIEKTÓRZY (bo to podkreślę, jest bardzo
jagodowy_krol - > Co jeszcze musi mieć żeby nie był "ledwo" widoczny dla kierowców?
...

źródło: comment_1672306341fz6Usip9nKHItstfzrNboe.jpg

Pobierz
Z 70 km/h musi nagle zejść poniżej prędkości rowerzysty, żeby zachować odpowiedni odstęp


@WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka: Nie wiem czy wiesz ale na bardzo wielu drogach w Polsce można jechać 90 i tam też rowerzyści mają prawo jeździć, co więcej bardzo często jeżdżą bo np. przy głównej drodze biegnącej przez ich wieś nie ma znaku obszaru zabudowanego bo zabudowania są dostatecznie daleko od drogi, a nie zmienia to faktu, że droga ta dla niemal
@Massad: nowe przepisy tworzysz? Zgodnie z przepisami należy jechać możliwie blisko prawej krawędzi pasa.


@Shatter: artykuły 16.4 i 24.2 z PoRD wymuszają na rowerzyście jazdę 1m od krawędzi pasa aby umożliwić kierowcom sąsiednim pasem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Massad: chyba Ci się coś pomyliło.
16.4
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

24.2
Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
@Shatter: To przeczytaj art 24.2 ze zrozumieniem i odkryj, że jak rowerzysta jechałby przy prawej krawędzi pasa to będąc na swoim pasie musiałbyś odsunąć się na 1m od lewej krawędzi swojego pasa. A jak tego nie zrobisz to dostajesz 300zł mandatu. A w przypadku jechania autobusem czy dużą ciężarówką musiałbyś ze względu na art 16.4 zmienić pas.

Więc rowerzysta odsuwając się na 1m od krawędzi pasa "przestaje zajmować więcej niż 1