Wpis z mikrobloga

@xBARTEXx: ktoś tam wyżej pisał, że lewy pas idzie prosto, dwa prawe skręcają. Czy już w tym miejscu powinien być na tym pasie? Nie wiem, nie mi to oceniać.
Rozumiem, dlaczego trzyma się lewej strony tego pasa, choć nie popieram jego myślenia.
No i powinien dostać mandat za brak oświetlenia. To jest jedyne niebezpieczeństwo, które powoduje. Nie jazda taką drogą.
  • Odpowiedz
Chciałbym przypomnieć przy okazji, że w Polsce mamy ruch prawostronny i jestem ciekaw co pan rowerzysta wyprzedza?


@xBARTEXx: dwa prawe pasy są do skrętu w lewo. W sumie zgodnie z prawem powinien jechać środkiem lewego pasa (1m od krawędzi) ale chce być miły dla kierowców i dać się łatwiej wyprzedzić.

@xBARTEXx: ktoś tam wyżej pisał, że lewy pas idzie prosto, dwa prawe skręcają. Czy już w tym miejscu powinien być
  • Odpowiedz
Najlepiej kręcić aferę ze zdjęcia bez wiedzy gdzie to jest.


@Baczy: a co to ma do tego że gość łamie przepisy? Op mógł napisać nawet że facet jedzie na księżycu i to nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
@Massad: tu mamy taki konkretny przypadek, że niekoniecznie to co jest (częściowo) legalnie dopuszczone - jest choćby w najmniejszym stopniu sensowne albo uzasadnione

Dla mnie to manewr iście samobójczy na polskiej drodze, szczególnie DK

Głupi, bezsensowny i taki który nie powinien mieć miejsca. Całokształt sytuacji dopełnia obrazu rozpaczy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@laza: rowerzysta jest debilem do kwadratu nie dbającym o swoje życie a jakakolwiek próba usprawiedliwiania go jest po prostu śmieszna.

Ja wiem że wykopki to mistrzowie przepisów i teorii (bez praktyki) ale skończcie już #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@Atreyu: A co jak nie ma wyboru? Jak to jest jedyna opcja aby dojechać do pracy? A na samochód go nie stać?

Jako problem powinni być traktowani wszyscy kierowcy którzy stwarzają zagrożenie dla takiej osoby. Powinni natychmiast być przesadzani na rower albo na fotel pasażera.

Jest w polsce masa miejsc gdzie DK jest jedynym rozsądnym łącznikiem między miejscowościami. Czasem jedynym, czasem wymagającym nadkładania kilometrów drogi aby pojechać inaczej niż DK.

Drogi
  • Odpowiedz
A co jak nie ma wyboru? Jak to jest jedyna opcja aby dojechać do pracy?


@Massad: ma wybór, nie żyjemy na Marsie. Zawsze jest trasa alternatywna, lokalnymi drogami. Tylko pewnie dużo dłuższa

Zaoszczędzony czas na DK odbije sobie w grobie. Jakby jeździł tak codziennie, prędzej czy później ktoś go zetnie na lewym. Wiem jak jeżdżą kierowcy aut

A na samochód go nie stać?


@Massad: na to odpowiem tak:
Atreyu - > A co jak nie ma wyboru? Jak to jest jedyna opcja aby dojechać do pracy?

...
  • Odpowiedz
@Massad: ma wybór, nie żyjemy na Marsie. Zawsze jest trasa alternatywna, lokalnymi drogami. Tylko pewnie dużo dłuższa


@Atreyu: To nią jedź jak nie możesz wytrzymać legalnego pojazdu na najkrótszej drodze.

@Massad: na to odpowiem tak:


@Atreyu: To co jak ma sądowy zakaz prowadzenia samochodu i jedzie z/do pracy aby mieć coś zjeść.

I rozumiem, że ty masz tyle kasy, że jak jutro twój samochód znajdziesz rozwalony to od
  • Odpowiedz
To nią jedź jak nie możesz wytrzymać legalnego pojazdu na najkrótszej drodze.


@Massad: ja mogę wytrzymać, to czaszka rowerzysty może nie wytrzymać pod naporem felgi. To nie tragedia dla mnie, a dla rodziny geniusza cisnącego nocą po DK na lewym

I rozumiem, że ty masz tyle kasy, że jak jutro twój samochód znajdziesz rozwalony to od ręki kupisz kolejny.


@Massad: w sumie to właśnie po to mam dwa auta.

Jestem
  • Odpowiedz
@Massad: szkoda czasu na nich nie przekonasz mimo że rowerzysta jedzie prawidłowo, nie liczą, że nie ma światła, sam wiele razy przejeżdżałem przez jakieś pętle przy eskach i jakoś żyje, no i pamiętaj rowerzysta musi przestrzegać przepisów, a kierowca nie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@laza: dla tego się boje rowerzystów raz że są nie przewidywalni to bardzo duża ich część nie potrafią zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Przecież to co robi ten gość to narażanie własnego życia na własne życzenie i pewnie sobie z tego sprawy nie zdaję. W dodatku nie ma wyobraźni że coś go może zabić lub zostanie roślina niestety duża część rowerzystów sobie nie zdaje z tego sprawy. Kurcze niby dorośli
  • Odpowiedz