Wpis z mikrobloga

. Jeśli wrzucasz zdjęcie to daj cały jego opis. Jest to wylot z Kielc w kierunku Łodzi a to co na zdjęciu to węzeł z ekspresówką


@Baczy: a nie to faktycznie go usprawiedliwia. Jak to nie jest ekspresówka to niech jeszcze na środkowym pasie namiot rozstawi i odpocznie w nim do rana.

Chłop odawala maniane zamiast powiedzieć, ze źle robi, ze powienien mieć kask, światła przód i tył, jechać prawą stroną
Chłop odawala maniane zamiast powiedzieć, ze źle robi, ze powienien mieć kask, światła przód i tył, jechać prawą stroną to na wykopie wielkie usprawiedliwianie debila xD


@AquilaTimere: Ale przecież wszyscy piszą, że powinien mieć oświetlenie i jechać prawą stroną pasa. Natomiast większość osób się czepia jazdy tą drogą w ogóle, gdzie ma pełne prawo tędy jechać, albo jazdy lewym pasem, gdzie jest to najbardziej prawy pas wyznaczony dla jego kierunku.
Najlepiej kręcić aferę ze zdjęcia bez wiedzy gdzie to jest.


@Baczy: nie wymagaj od kierowcy zawod0wego sprytu i rozgarnięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no nie jest ekspresówka ale tak jak wspomniałeś węzeł przy ekspresowce


@laza: typie, to ja nie mogę pojechał droga jednojezdniowa, bo jest węzeł z autostrada? XD
gość być może jedzie nieodpowiedzialnie (pewnie jest za niedługo jakiś lewoskret, tego nie wiem), ale co zmanipulowales,
OK ale w ten sposób przyznajesz, że problem leży w znacznej mierze po stronie tego, że to kierowcy jeżdżący nieprzepisowo doprowadzą do kolizji.


@szejsetdwajsciaczy: jadąc przepisowo 70km/h i wyprzedzając np. ciężarówkę jadącą wolniej, bez problemu mogę przypadkiem zabić takiego rowerzystę jadącego 25km/h lewym pasem. To wystarczająca różnica prędkości

To co przyznałem - to bardziej urealnienie całej sytuacji, bo wy tu dyktujecie wygodnie przed komputerami

Rowerzysta w tym miejscu, w tej sytuacji,
Atreyu - > OK ale w ten sposób przyznajesz, że problem leży w znacznej mierze po stro...

źródło: comment_1672293149pcKxGltT4Ey2y0nF2eH4NX.jpg

Pobierz
jadąc przepisowo 70km/h i wyprzedzając np. ciężarówkę jadącą wolniej, bez problemu mogę przypadkiem zabić takiego rowerzystę jadącego 25km/h lewym pasem. To wystarczająca różnica prędkości


@Atreyu: Ale nie możesz "przepisowo" wjechać w pojazd jadący przed Tobą tym samym pasem
@Atreyu: dlatego ja swój pierwszy komentarz w tym wątku zacząłem od wskazania biedy umysłowej rowerzysty. Ale rozwala mnie to, że wielcy obrońcy przepisów okazują się zupełnie ich nie znać, nie odróżniają nawet drogi krajowej od ekspresowej, nie wiedzą którym pasem wolno jechać, sugerują w zamian jazdę niezgodną z przepisami (po chodniku) itp. Zgoda, jazda na rowerze w Polsce jest niebezpieczna, ale bardzo często nie jest to wina rowerzysty - w tym
a to za mało aby samo w sobie doprowadziło do kolizji.


@szejsetdwajsciaczy: lwia część wypadków to najechanie na tył

Kierowca z przodu zwalnia z jakiegoś powodu, ten z tyłu za późno reaguje i zderzenie. Na własne oczy widziałem dwie takie kolizje. Czasem to się dzieje w mieście, jak ktoś zwalnia i puszcza kogoś na pasach. Czasem na wylotówkach gdy z jakiegoś powodu (awaria, roboty drogowe, uszkodzone auto na poboczu) ktoś nagle
tak. To, że może po niej jechać.


@kuraku: jesteś pewien, że może legalnie tak jechać jak on to robi na załączonym zdjęciu?

To jest jedyne niebezpieczeństwo, które powoduje. Nie jazda taką drogą.


@kuraku: ewidentnie ma jakiś syndrom nieśmiertelności. Zapomina, że w razie wypadku dla kierowcy to będzie nieco większa składka OC 100 może 150zł i to tylko i wyłącznie jeżeli sąd uzna jego winę. Dla niego lata rehabilitacji lub koniec.
@Baczy: aaaaa ok, jak nie ekspresówka, tylko inna 3 pasmowa droga, na której zapieprzają po 120+, a typ jedzie przy lewej krawędzi bez oświetlenia na rowerze w nocy 30-40 to nie ma problemu