Wpis z mikrobloga

#ipbox #podatki #ksiegowosc

Drodzy Współmirkoblogowicze,
ktos rozlicza sie z ulga ipbox i moze potwierdzic moja dotychczasowa wiedze na ten temat lub obalic?

1. Zakladam jdg od stycznia wybierajac liniowy podatek 19%
4. Ogarniam formalnosci ipbox, zalozmy ze pozytywna opinie czy tam zloty glejt mam do konca stycznia
1. Place caly czas 19, w pit za 2023 rok zaznaczam ipbox
0. Urzad skarbowy zwraca roznice za cale 12 miesiecy

Tak to wyglada czy cos pomylilam?

Pytanie dodatkowe - nie widze sensu zglaszac sie do vatu, bo faktury bede wystawiac zagraniczne (reverse charge czy cos tam), jednak ksiegowa dzisiaj cos mi mowila ze lepiej mnie do vatu zglosic bo to i tak w razie czego przechodzi na dochodowy. Ktos ma doswiadczenie na tym polu i sie podzieli?

Koszty raczej znikome, ew. jakies telefony i benzyna o ile maz przejdzie na ryczalt i nie bedziemy tego juz jego jdg rozliczac. Jakies porady? Z gory cieple hail satan.
  • 11
@slepauliczka: wtedy kiedy spuszczą psy i zaczną tez wchodzic do domu po zlote pierscionki. Rownie dobrze mogliby dobrac sie do dupy korzystajacym z „ulgi na start” i kazac zwracac, ale jesli ktos legitnie cos rozlicza przy wytwarzaniu autentycznego Intellectual Property to dopoki w miare trzymamy sie konstytucyjnych zasad gry, doputy sąd mnie obroni, choc jak zostaną do konca podmienione na pionki agentow to wszystko jebnie i wszyscy pojda na szafot, obojetnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barmicwa:

zalozmy ze pozytywna opinie czy tam zloty glejt mam do konca stycznia

xD powodzenia. Ja sprawę zacząłem w czerwcu 2021 i nie mam jeszcze glejtu.

https://jakipit.pl polecam sprawdzić różnice i uzwgeldnic że kasa którą mamy odzyskać leży rok w US i zjada ja inflacja
Ja w 2022 brałem ryczałt i w 2023 też biorę ryczałt