Wpis z mikrobloga

Tak siedzę i kminię jak niby #netflix chce sensownie poradzić sobie ze współdzieleniem kont.

Jakiś PIN ma email? Co za problem założyć jeden wspólny mail na konto?

Kod SMS? No już gorzej, ale prosta apka, która czyta SMSy, szukając tych od netflixa i przekazująca je do skonfigurowanych znajomych ( mało programowałem na android, ale nie wydaje mi się to mega skomplikowane, chyba, że uprawnienia do czytania wiadomości są trudniejsze do uzyskania przez aplikację w tle). Może gorzej na IOS.

Apka tylko dla administratora, która może być zalogowana tylko na jednym urządzeniu i tylko na tym jednym pokazuje pin do wpisania? Chyba najsensowniej, najtrudniejsze do obejścia, ale też najbardziej upierdliwe. Ale wątpię, żeby w tym kierunku poszli mimo wszystko...

Każde rozwiązanie na naszym cwaniackim poletku tylko minimalnie ograniczy ten proceder. Niemniej jestem totalnie ciekawy jak to chcą zrobić.

Chyba jeszcze można otagować #programowanie
  • 8
@plasq w sumie to ciekawy jestem co się stanie jak to zablokują, do tej pory byłem przekonany że nastanie wielki powrót piractwa, ale na święta byłem u rodziny tej dalszej i bliższej i oni nie potrafią ściągać filmów z neta

a tak od technicznej strony:
- wpisywanie kodów SMS czy jakichś innych jest mega upierdliwe, zastanowiłbym się wtedy czemu miałbym dalej oglądać politycznie poprawne gnioty na netflixie kiedy takie same gnioty są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plasq: obstawiam że jeden numer IP przypisany do konta.
Ale ale, a jak ktoś ma zmienne IP? No to limit dwóch IP na dzień xD

Też jestem ciekaw.
@roomcayz: Piractwo już nie wróci w takiej formie jak kiedyś, ale są inne streamingi, najwyżej dojdzie do złamania stereotypu, że fajne subskrypcyjne VOD = Netflix i w powszechnej świadomości zaświeci się Prime, Disney.
Też tak myślę, że plan rodzinny a'la Spotify to jedyny sens, dodajmy do tego, że Netflix jest naprawdę najdroższy, a w niższych ofertach rozdzielczość to żart xD.

@guest: jedziesz gdzieś w delegacje i co wtedy? Albo nawet
@plasq jestem ciekaw jak finansowo na tym wyjdą. Bo niby to ma im zwiększyć dochody.

Niewiem jak to statystycznie będzie wyglądać ale napewno wiele osób (w tym ja) utrzymuje subskrypcje tylko dla tego, że nie jest stosunkowo droga jak sie rozbije na kilka osób. Jeżeli bym sam miał płacić pełną cenę to nawet nie będę się zastanawiał nad przedłużeniem.

Wymyślają jakąś walkę z dzieleniem kont które same notabene wymyslili a nie potrafią
@Medonix: no nie wyobrażam sobie samotnego człowieka, który mieszkając sam płaci 60 ziko miesięcznie, żeby parę razy w miesiącu obejrzeć jakiś serial w 4k na swoim TVku.

No dlatego ten post wpisałem, bo interesuje mnie ten aspekt z techniczno-biznesowego punktu widzenia, bo samego Netflixa prawie nie oglądam i nie posiadam :D .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cation: no niby już nie należy do Twojego gospodarstwa domowego czy jak to tam zwać xd. Ogólnie porypane to, dlatego ta walka będzie ciekawa.

IMO nie zmieni w ogóle ich przychodu - część ludzi w ogóle zrezygnuje, pewna część zacznie bulić za własne konto, a jeszcze jedna część sobie poradzi dalej z współdzieleniem, bo nie da się tego prosto zrobić - co napisałem w poscie.