Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DiorSauvage: gdybym miał szklaną kulę to bym sprzedał. Nadal natomiast dokupuje, więc spekulacje w krótkim terminie z definicji sobie odpuszczam. To co się dzieje z ceną akcji obecnie to jest nieporozumienie. Market zachowuje się tak, jakby Tesla miała się kurczyć, gdzie jako jedyny duży producent aut w trakcie recesji będzie rósł. Jeżeli faktycznie będzie porządną recesja, to będą bankructwa, gdzie Tesla w tym momencie ma największe bufory marży i praktyczny brak
myślę ze nie ma co się pastwić nad chłopem,


@picasssss1: Stworzył i pielęgnował teslowski model inwestycyjnego kultu bez żadnych racjonalnych zasad zarządzania ryzykiem. Ilość umoczonych wykopków, którzy wybrali dzięki niemu tę drogę jest pewnie wyższa niż umoczonych na gazie, więc zbiera plon, który miesiącami zasiewał. Sam pisał, że te pieniądze pakowane w teslę nie są mu w sumie potrzebne, więc krzywdy mu nie robię.
@DJ007: no cóż życie to sztuka wyborów, jak już uzbierał na tą tesle to mnie tez zdziwiło że nie trzymał się swojego planu, jednocześnie to jego decyzja i jego kasa. Może po latach wyjdzie na jego. Co do gazu, każdy powinien wiedzieć co można wygrać albo kasę albo sznur ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak tego nie wie a gra na tym to sam sobie winien
Co do gazu, każdy powinien wiedzieć co można wygrać albo kasę albo sznur


@picasssss1: Tu przebiega nasza różnica, bo na każdym instrumencie można wygrać kasę, a z dobrym zarządzaniem ryzykiem na żadnym nie będzie sznura.
To co się dzieje z ceną akcji obecnie to jest nieporozumienie


@anonimowy_programista: To co się działo przez poprzednie 2 lata to było nieporozumienie. Tesla nie była warta więcej niż wszyscy pozostali producenci samochodów razem wzięci i nadal nie jest. Nie mówię, że nigdy nie będzie, ba, wierzę w to, że w perspektywie 2030 mogą stać się liderem branży, ale na ten moment nie ma absolutnie żadnego powodu, żeby Tesla miała wycenę
@anonimowy_programista: nie trzeba było szklanej kuli zeby zauwazyc ze wycena spolki była bańką :) ja do tego moj poglad podpieralem malym insiderskim wglądem za kulisy. Jak u wielu z nas wczesniej, zadzialała tu chciwosc i slepa wiara, polaczone z brakiem umiejetnosci zarzadzania ryzykiem. Bedziesz pewnie pisal ze nadal jestes na plusie i sie tym nie przejmujesz, ciekawy jestem dalszych losów tej inwestycji, to chyba jedne z grubszych pieniedzy na wykopie -
Pobierz Koronanona - @anonimowy_programista: nie trzeba było szklanej kuli zeby zauwazyc ze w...
źródło: comment_1672214312SdlnVpzqVq09L0tQkwc1k6.jpg
Nadal natomiast dokupuje, więc spekulacje w krótkim terminie z definicji sobie odpuszczam.


@anonimowy_programista: Ja wszystko rozumiem, ale trzymanie niemal 100% kasy w jednej spółce to jest po prostu proszenie się o kłopoty.

Jest tyle rzeczy, które mogą wpłynąć na wycenę i przyszłość każdej pojedynczej spółki, że dywersyfikacja jest konieczna.

Choćby za rok się okaże, że Hyundai wynalazł jakiś nowy rodzaj baterii, który jest 10x tańszy w produkcji i oferuje 5x wyższe
Pobierz rzep - > Nadal natomiast dokupuje, więc spekulacje w krótkim terminie z definicji sob...
źródło: comment_1672234188x124jDazuBXCbRc24gwAHo.jpg
ale trzymanie niemal 100% kasy w jednej spółce to jest po prostu proszenie się o kłopoty.


Na giełdzie mam tylko Teslę, ale poza giełdą mam też inne aktywa, więc o mnie się nie martw.

Jest tyle rzeczy, które mogą wpłynąć na wycenę i przyszłość każdej pojedynczej spółki, że dywersyfikacja jest konieczna.


W świetle tego co się dzieje, dywersyfikacja nie za wiele by dała. Wszystkie firmy z branży EV poleciały podobniej albo i
Ogólnie to ostatnio gdzieś na reddicie widziałem wykres, że Tesla porównując do konkurencji przeznacza też najniższy procent przychodów na R&D.

Kwestia czasu kiedy ktoś ich nadgoni technologicznie i okaże się, że to ścierwo nie jest warte tyle co toyota + bmw razem wzięte.

btw epizodycznie szortuje tesle od 5 lat i mimo, że teraz kurs leci w dół to koniec końców chyba przegrałem, ale nadal jestem pewny że Musk wyląduje razem z
Na giełdzie mam tylko Teslę, ale poza giełdą mam też inne aktywa, więc o mnie się nie martw.


@anonimowy_programista: No ale to jesteś multimilionerem, dla którego pół bańki w Tesli to tylko 5-10% twoich inwestycji? Bo z twoich poprzednich wpisów to nie wynikało, ale może źle zrozumiałem.

W świetle tego co się dzieje, dywersyfikacja nie za wiele by dała. Wszystkie firmy z branży EV poleciały podobniej albo i więcej. Powiesz mi
@anonimowy_programista: Współczuję i jednocześnie podziwiam, że wciąż chce ci się uczestniczyć w takich dyskusjach, mnóstwo ludzi nawet bez takiej presji już dawno zaczęłoby wątpić w swoją ocenę.

Publikujesz gdzieś poza wykopem?

@rzep

No właśnie widać, że nie wiesz, bo akcje spadły o 73% od szczytu a ty ciągle je trzymasz.

Czyli co takiego się stało poza zmianą ceny akcji :-)?

Tutaj przykładowo amazon w bessie 2001 roku, może to skłoni do
Pobierz oczkers - @anonimowy_programista: Współczuję i jednocześnie podziwiam, że wciąż chce ...
źródło: comment_16722370979e2yu1oob2pjysUdDfTAMo.jpg
@oczkers:

Czyli co takiego się stało poza zmianą ceny akcji :-)?


Zmiana warunków rynkowych. Rozwój konkurencji. CEO zajmujący się czymś innym. Spadek zaufania klientów do marki.

Tutaj przykładowo amazon w bessie 2001 roku, może to skłoni do trochę bardziej długoterminowej refleksji:


Survivorship bias. Amazon przetrwał, setki innych firm nie przetrwały. Porównaj sobie skład S&P500 teraz i w 2001 roku.

Dodatkowo sprawdź sobie ile Amazonowi zajęło odzyskanie tej wyceny.

No i market