Wpis z mikrobloga

Obsadzanie czarnoskórych aktorów w rolach białych postaci to rasizm w najbardziej czystej formie, bowiem bazuje wyłącznie na przekonaniu że to ludzie gorszego sortu, którym na siłę trzeba stawiać laurki i osładzać życie. Patrz chociażby Wakanda, gdzie biali chcieli zrobić im loda i nakręcili pierwszy film o czarnych superbohaterach, którzy okazał się mega klapą.
Nie uważam aby takie zachowanie było słuszne i sprawiedliwe. Powinni raczej w sposób naturalny wypracować sobie swoje miejsce w świecie popkultury i zasłużyć na rolę czy uznanie widowni. ¯_(ツ)_/¯

Nie mam nic do czarnoskórych, serio, niech sobie grają we francuskich czy amerykańskich filmach, niech grają niewolników, gangsterow, raperów, niech występuja wszedzie tam gdzie natywnie występują w przyrodzie, ale do ch*ja Pana, nie róbmy z tych ludzi dzieci specjalnej troski i nie przebieramy ich za elfy bo to wygląda po prostu komicznie xD

Tak samo jak oni nie chcieli by biały zagrał Martina Luthera Kinga, tak samo my nie chcemy czarnoskórego przedstawiciela świata fantasy w słowiańskiej epopeji. To dwie zupełnie różne bajki. XD

Mieliśmy znakomitą, spójna bazę ze złożoną, gotową historia i światem przedstawionym, a dostaliśmy jakies gówno pokroju Mulana zmiksowane ze Wspaniałym Stuleciem xD Teraz już wiem czemu Cavill spierdzielił z 3 sezonu. Jako wielki fan serii i gracz komputerowy nie mógł po prostu dłużej znieść jak showrunnerki profanują to uniwersum. ()

#filmy #wiedzmin #rodowodkrwi #thewitcher #bekazlewactwa #netflix #bekazpodludzi
h.....4 - Obsadzanie czarnoskórych aktorów w rolach białych postaci to rasizm w najba...

źródło: comment_1672142531B0JeljoNL4BrzxONqBvNlW.jpg

Pobierz
  • 85
dlaczego fikcyjna historia stworzona przez prawdziwą postać miałaby być gorsza od historii prawdziwej postaci?


@DamSon: nie jest gorsza

jest inna

oglądałem świetne adaptacje szekspira które nie były osadzone w opisywanych realiach i nikt z tym problemu nie miał. Chociazby "tron we krwi" kurosawy jest super.
@Jabby nie wiem już, nie wnikam, na tle Irona, Hulka, spidera czy Batmana te plemienne głupoty wyglądały bardzo słabo i nie miałem w ogóle ochoty tego oglądać. Taka laurka od białych suprematystow aby czarni zapomnieli o wiekach niewolnictwa i mogli poczuć się lepiej. Z Little mermaid jest zresztą podobnie.. ¯_(ツ)

Za to na przykład bardzo spodobał mi się film Nietykalni, gdzie sparaliżowany milioner zatrudnił młodego chłopaka z getta, który właśnie wyszedł
h.....4 - @Jabby nie wiem już, nie wnikam, na tle Irona, Hulka, spidera czy Batmana t...

źródło: comment_1672147380dAN3pe1bilTDjsOhX7udMm.jpg

Pobierz
@dqdq1 przeciez mieli jak na tacy podany przepis na sukces, gotowa, spójna historia, którą wystarczyło tylko przełożyć na ekran, gdyby trzymali się ściśle powieści i nie odwalali takich teatrzyków serial mógłby nawet stać się kultowy bo stoi za nim ogromny fanbase. Niestety, wybrali drogę na skróty, zamieniając go w pole wojenek polityczno ideologicznych i scenę promocji przeróżnych dewiacji i lewicowych odchylow. ¯_(ツ)_/¯