Wpis z mikrobloga

Obsadzanie czarnoskórych aktorów w rolach białych postaci to rasizm w najbardziej czystej formie, bowiem bazuje wyłącznie na przekonaniu że to ludzie gorszego sortu, którym na siłę trzeba stawiać laurki i osładzać życie. Patrz chociażby Wakanda, gdzie biali chcieli zrobić im loda i nakręcili pierwszy film o czarnych superbohaterach, którzy okazał się mega klapą.
Nie uważam aby takie zachowanie było słuszne i sprawiedliwe. Powinni raczej w sposób naturalny wypracować sobie swoje miejsce w świecie popkultury i zasłużyć na rolę czy uznanie widowni. ¯_(ツ)_/¯

Nie mam nic do czarnoskórych, serio, niech sobie grają we francuskich czy amerykańskich filmach, niech grają niewolników, gangsterow, raperów, niech występuja wszedzie tam gdzie natywnie występują w przyrodzie, ale do ch*ja Pana, nie róbmy z tych ludzi dzieci specjalnej troski i nie przebieramy ich za elfy bo to wygląda po prostu komicznie xD

Tak samo jak oni nie chcieli by biały zagrał Martina Luthera Kinga, tak samo my nie chcemy czarnoskórego przedstawiciela świata fantasy w słowiańskiej epopeji. To dwie zupełnie różne bajki. XD

Mieliśmy znakomitą, spójna bazę ze złożoną, gotową historia i światem przedstawionym, a dostaliśmy jakies gówno pokroju Mulana zmiksowane ze Wspaniałym Stuleciem xD Teraz już wiem czemu Cavill spierdzielił z 3 sezonu. Jako wielki fan serii i gracz komputerowy nie mógł po prostu dłużej znieść jak showrunnerki profanują to uniwersum. ()

#filmy #wiedzmin #rodowodkrwi #thewitcher #bekazlewactwa #netflix #bekazpodludzi
h.....4 - Obsadzanie czarnoskórych aktorów w rolach białych postaci to rasizm w najba...

źródło: comment_1672142531B0JeljoNL4BrzxONqBvNlW.jpg

Pobierz
  • 85
@heterodewiant44: Problem z murzynami mają jedynie Polacy którzy liczyli na adaptację gry xD Normalna reszta świata nie ma problemów z murzynami tylko widzi głębszy problem że nie można tworzyć fantastyki przedindustrialnej na modłę współczesnego USA. Można wstawić murzynów ale musisz to jakoś wyjaśnić logicznie skąd np. w takim hermetycznym społeczeństwie są przedstawiciele wszystkich ras. Do tego w BO w ostatnim odcinku pokazali że masy to debile i można nimi sterować na
@dqdq1 chyba zabrakło by mi palcy na rękach jakbym miał wymienić wszystkie szkodliwe zjawiska promowane przez netflix i progresywną lewicę, multi culti, woke, lgbt, gender, queer, binary, transseksuality, body positive, feminist, hipergamia, rozwiązłośc seksualna, cancelowanie zasług mężczyzn, parytety, próby pisania historii na nowo i zmiany utartych definicji itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@heterodewiant44:

nie wiem już, nie wnikam, na tle Irona, Hulka, spidera czy Batmana te plemienne głupoty wyglądały bardzo słabo i nie miałem w ogóle ochoty tego oglądać. Taka laurka od białych suprematystow aby czarni zapomnieli o wiekach niewolnictwa i mogli poczuć się lepiej. Z Little mermaid jest zresztą podobnie.. ¯\(ツ)/¯


Wiesz, nie dyskutuję na temat czy film był dobry, czy zły, ale czy był klapą czy nie. Sprzedał się znakomicie, zarobił
najwidoczniej ty tego nie czytałeś xd ciri to byla co najwyżej biseksualna


@Ataxia: typ pulta się o LGBT i chyba obaj nie wiecie co to znaczy.

A najbliżej prawdy to po prostu eksperymentowała z młodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ataxia: Czy ty jesteś jednym z tych którzy twierdzą że "raz w dupę to nie pedał" ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
typ pulta się o LGBT i chyba obaj nie wiecie co to znaczy.


@dqdq1 a co mnie obchodzi o co op się pulta? Odniosłem się do twoich rewelacji więc nie manipuluj.

Pieprzysz głupoty i zarzucasz komuś nieznajomość książki której sam nie przeczytałeś. Niezła hipokryzja.
Wakanda Forever wypadła "słabiej:" zarobila jedynie 800mln dolarów, trzykrotność budżetu.


@slapdash: Nie bym się czepiał ale mówi się, że to 800 mln oznacza, że wyszedł na zero. Są rózne opinie bo dokładne dane nie sa znane : od 750 do 900mln musi mieć w boxoffice by wyjść na zero, powyżej zaczyna notować zyski.
Pieprzysz głupoty i zarzucasz komuś nieznajomość książki której sam nie przeczytałeś. Niezła hipokryzja.


@Ataxia: no to podaj przykład jakiegoś stasunku heteroseksualnego który ciri odbyła w ksiązce dobrowolnie.

Jakieś potwierdzenie domniemanego biseksualizmu. Dowód który wykracza poza twoje domysły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dqdq1 dla mnie nie ma znaczenia jakiej orientacji w rzeczywistości była Cira. Jeśli zostałoby to podane w sposób delikatny i wysublimowany, z szacunkiem dla osób homoseksualnych to jestem w stanie zaakceptować wszystko.

Problem tych współczesnych netflixowych szmir jest to że orientacja seksualna danej postaci staje się jej cechą główną i buduję rolę. Chooj z rozterkami moralnymi, przeżyciami wewnętrznymi, najważniejsze aby pokazać światu że dana para jest gay/les. ¯_(ツ)

I przedewszystkim nie
@Ataxia: no to podaj przykład jakiegoś stasunku heteroseksualnego który ciri odbyła w ksiązce dobrowolnie. Jakieś potwierdzenie domniemanego biseksualizmu.


@dqdq1 acha, czyli jak ktoś nie uprawiał heteroseksualnego dobrowolnego stosunku to znaczy że jest homoseksualny xd Lec na tag #przegryw i ogłoś ta rewelację.

W książce przewija się multum sytuacji i rozmów z których wynika że ciri podobają się mężczyźni. A wręcz że robi do różnych mężczyzn i chłopaków podchody. Sceny seksu chociażby
@Ataxia: czyli uprawiała dobrowolny seks homoseksualny ale jest biseksualna… bo?

Jaki masz pomysł żeby to udowodnić?

Seks z elfem zdecydowanie nie interesował żadnej ze stron i był wymuszony na obu stronach.

Nie znasz tej książki.
@heterodewiant44: A wszystko bierze się od twierdzenia: "każdy jest równy, biały, czarny, chińczyk, mężczyzna, kobieta, każdy jest z grubsza taki sam". Potem taka osoba patrzy na obsadę ról starszych filmów i widzi, że większość jest białych i nie zgadza mu się to z jego dogmatem, że każdy jest równy. Więc jak widzi więcej białych, to stara się to wyrównać obsadzając czarnych w miejsce białych i kobiety w miejsce jakichś męskich superbohaterów.