Wpis z mikrobloga

@KoninaBeZiomeczka: Nie znasz Śląska mimo, ze żyjesz tu sporo. Jedna z większych stref ekonomicznych, sporo specyficznych miejsc dla regionu, unikalne miejsce Każde większe miasto ma swoje blaski i cienie.Zamieszkaj w Łodzi i zobaczysz, że wcale tu tak ujowo nie jest. Ja mieszkałem i w Krk i w Łodzi i na kilku zadupiach. Śląsk nie jest taki zły patrząc w szerszej perspektywie. Jak kto woli wszystko zależy od punktu porównanie i czego
@MxS89: No fest nie znam Śląska, z Chorzowa do Sosnowca ponad 2h busami a 25 minut autem. Bytom to super unikalne miejsce w którym jest tyyyyyle do roboty xD Do wielu miejsc Kato to z 3 przesiadkami trzeba dymać, mieszkania drogie, no chyba że na Burowcu w Szopienicach albo gdzieś na zadupiu. Jak często jeździsz po tych "unikalnych miejscach"? Lepiej mieć dobrą imprezownię w centrum miasta niż pełno małych rozwalonych po
@MxS89: cięzko żeby to nie była jedna z większych stref ekonomicznych jak Śląsk to najludniejsze województwo z grubo ponad 2 milionami mieszkańców, ale to nie znaczy że tu są super możliwości na rozwój. Wystarczy zobaczyć ile mamy miast pełnych patologii gdzie wielu robi po fabrykach
@MxS89: I żeby nie było, to ja patrzę na życie na codzień. Do życia na codzień nie potrzebuję żadnych małych gówno miast wokół, żadnych unikalnych miejsc, bo z nich nie korzystam. Patrzę na ilośc studentów, ceny, komunikację miejską, bezpieczeństwo. Kato jset okej i bym może rozważała, ale odpada bo chcę czegoś nowego.

A wręcz wiele miast wokół jset minusem bo poznasz chłopaka i dymaj z Chorzowa do Rudy Śląskiej ech. A
@KoninaBeZiomeczka: Jeżeli jesteś w wieku studenckim to patrzysz jak student. Normalne skoro region z 2mln mieszkańców jest dla ciebie miejscem, gdzie nie można się rozwijać to myślę, ze ciężko Ci będzie gdziekolwiek się rozwinąć. Tutaj jest sporo możliwości, sporo uczelni itp. Bezpieczeństwo jest kwestią umowną, bo można mieszkać w Wawie na zajebistym osiedlu i dostać po łbie w drodze z pracy. Pracownicy w fabrykach to tez pracownicy ale nie tylko firmy
@MxS89: Poznań przy Śląsku to mała wioska przecież. Czemu akurat to być wybrał? Mi chodzi głównie o to, że na Śląskiu masz pełno uczelni #!$%@? po całym województwie, i tak jest ze wszystkim i kazdym tematem, od randek, po imprezowanie, studia, znajomych etc i mi to baaardzo nie odpowiada. Do tego żyję tu i chcę czegoś nowego.
@Mistrszzz: Co cię tak bawi? Jak nie zamieszkasz w pato dzielnicy to masz wszędzie blisko. Dobre połączenia komunikacyjne, tańsze ceny, Piotrkowska dla relaksu, bardzo tanie ceny nieruchomości. W takim Wro, Wwa czy Krk masz po 11-14k m2 i często jesteś na obrzeżu. W Łodzi dajesz 8k i jesteś w centrum. Spoko parki, okej powietrze, nie ma co narzekać.
@affairz: nie było takich ofert w 2020, pomyliłeś z 2009


@KoninaBeZiomeczka: Odniose się do miasta w okolicach Katowic, około 70 tysięcy mieszkańców.

Lipiec 2019 - cena nowego mieszkania u dewelopera 4700 zł za metr w przedsprzedaży (2 lata czekania)

Sierpień 2020 - 6300 zł za metr (rok czekania)

Grudzień 2020 - 7200 zł za metr (niecały rok czekania)

Generalnie mieszkaniem byłem bardzo zainteresowany w lipcu 2019. Stwierdziłem, ze kupię za
@zaxang: Brzmi to wiarygodnie. Dla mnie szok że aż tak podrożało. To teraz rozumiem dlaczego zostałam wyśmiana że się cieszę z cen 7k/m2 skoro w takim tempie weszły na taki posrany poziom