Wpis z mikrobloga

#budowadomu #remontujzwykopem #remont #budowa

Siema. Szykuję się do zakupu nowego mieszkania lub budowy domu. Nie znam się kompletnie na temacie. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest orientacyjny koszt wykończenia 80m2? Materiał (Wam zostawiam wycenę czy to będzie lepszy czy gorszy)+ robocizna.

Chodzi mi żeby mniej więcej oszacować koszty, bo o ile wyliczyć sobie płytki to żaden problem o tyle nie wiem ile kosztuje robocizna i wszystkie "dodatki" typu kleje, podkłady czy fugi
  • 7
  • Odpowiedz
@Grzesiok: bardziej chodzi mi o to że od stycznia wraca vat na paliwo/ nowe stawki na energie i gaz dla firm :) już teraz słychać że ceny materiały znowu wzrosną :) albo firmy beda rezygnować z nieopłacalnych produkcyjnie produktów (przede wszystkim chemia budowlana) no i nikt głośno o tym nie mówie ale na ukraine też sporo tego bedzie szło oczywiście kosztem nas :)
  • Odpowiedz
@Grzesiok: moożżeee wyrobisz się w 100k złotych. Kwestia tylko co chcesz tam robić. Jeśli będziesz wymyślał jakieś cuda wianki, ledy, zabudowy, szafy od stolarza i SmartHome, to wyjdzie drożej. Najważniejsze jest to, żeby znaleźć niedrogich majstrów. Ja na przykład miałem w domu do położenia płytki. Standardowe płytki do położenia w dwóch łazienkach, kuchni, wiatrołapie, kotłowni i garażu. Pierwsze wyceny miałem na 30k za samą robociznę, a później znalazłem ekipe za 15k
  • Odpowiedz