Wpis z mikrobloga

@Nalesnik_z_serem: @Shatter: A to nie jest tak, że kiedyś się ściągało itp bo po prostu w Polsce prawie nikogo nie było stać na dvd itp. Netflix jak ktoś dużo ogląda to się w miarę opłaca, mają teraz dużo klasyków z lat 90-tych itp.

To samo HBO i Prime jak ktoś ma.

Ja sam już nie wiem kiedy po raz ostatni ściągałem lub streamowałem pokątnie.
@Nalesnik_z_serem: ale to nie jest takie oczywiste. niektóre warezy pozamykali, a pobieranie z torrentów jest ryzykowne bo trzeba też udostępniać więc bezpośrednio łamie się prawo. zostają płatne grupki torrentowe gdzie można tylko seedowac
Zresztą w większości obecnych tv by puścić coś swojego trzeba konwertować i kombinować, ewentualnie kupić tv boxa, amazon firesticka, cokolwiek, i tam dopiero na kodi puścić, bo nowe tv są poblokowane, kodeki niedostępne, napisów brak


@TymRazemNieBedeBordo: nope, jest dokładnie odwrotnie, odkąd większość producentów wypuszcza nowe TV na androidzie to nigdy nie było to takie proste - każdy dzisiejszy android tv (niezależnie czy to sony/samsung/philips itd) bez problemu odtworzy każdego mkv'a w
@TymRazemNieBedeBordo nie tylko Netflix, ale też krucjata przeciwko piractwu. Jeszcze kilka lat temu można było bez problemu znaleźć na chomiku większość filmów. Wcześniej RapidShare i pobieranie 15 części. Teraz ciężko coś znaleźć, a na torrentach trochę strach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: teraz to nawet oglądanie rzeczy z torrentów może działać jak netflix, polecam takie coś jak stremio z pluginem torrentio ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Urajah: kiedyś to nie miałeś nawet szans po takich wsiach jakich w Polsce pełno żeby coś do obejrzenia bądź grania ogarnąć. Owszem bieda też swoje robiła bo pokolenie naszych rodziców nie rozumie gier czy filmów i w życiu by mi nikt nie dał 150 zł na nową grę. A że u niewielu się przelewało z kasą to swoją drogą.
Ci co kiedyś umieli ogarniać dalej to robią w większości i w
@Shatter: ogólnie to ci ludzie pewnie i daliby radę sobie poradzić, ale przez to, że wszystkie elementy UI/UX (zresztą wszystko jest już zredukowane do tak żałosnego poziomu że nawet małpy potrafią przeglądać zdjęcia na smartfonach - pic rel) są tak uproszczone to nikomu się po prostu nie chce ruszyć dupy i czegoś poszukać. Latwiej jest im zapłacić te parenaście złotych, stety albo niestety.
janoosz-tracz - @Shatter: ogólnie to ci ludzie pewnie i daliby radę sobie poradzić, a...
Dopóki Soulseek jest, to nie ma problemu.

A że czasem te single czy epki są tanie, ba, i albumy za 2€ lub za "choose your price" się znajdzie na bandcampie... to się kupi z samego szacunku dla artystów w Bandcamp Friday (100% do labeli i/lub artystów leci wtedy).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brednyk: będzie, trochę rock tak, chociaż raczej mniej, niż więcej. Jak flacki to prywatne trackery (PS) w kwestii rapu i sporej ilości innej muzyki, czasem coś będzie z polskiej muzyki na rutrackerze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZohanTSW: a jak takie buforowanie wlączyc? Bo teraz jak zastopujesz film to on się nie będzie pobierał, to nie 2010
@trele12: wydaje mi się że możesz puścić żeby leciał i pod koniec zatrzymać.
Chociaż nie, czekaj, w przypadku filmów 4k to byłaby katastrofa gdyby tak działało.
No to chyba jednak nie wiem ¯\_(ツ)_/¯