Wpis z mikrobloga

Jak myślicie czy warto kupić nowe #mieszkanie , kawalerkę do 40m2 w #olsztyn typowo na #wynajem. Przy takim założeniu 50% wkładu, a 50% #kredythipoteczny.
Mam odłożone trochę kasy i chciałbym w coś to zainwestować. Na razie większość mam na koncie oszczednosciowym 8% + trochę w różne #etf. Próbowałem sił na #gielda ale za dużo zabiera mi to czasu i mocno stresuje.
Może ktoś poleci inny sposób na #inwestycje lub może zakup mieszkania w większym lub mniejszym mieście.
#finanse #nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@Wujek_McKwacz: kup w równych częściach stag/o/adc/main/gain. Wszystko jest na XTB.
Masz co miesięczne dywidendę, od roku do roku rośnie, jesteś zdywersyfikowany lepiej niż na 1 kawalerce na zadupiu, nie masz ryzyka problematycznej eksmisji i użerania się z lokatorami.
  • Odpowiedz
@typ_z_internetu_pro: Słyszałem właśnie, że dość dużo osób interesuje się kupnem mieszkania i wynajmowaniem go w Hiszpanii. Ogólnie temat dość ciekawy, ale tam podobno jest jeszcze większy problem z dzikimi lokatorami niż w Polsce. I najwazniejsza sprawa, że trzeba mieć zaufaną osobę, która dopilnuje interesu.
  • Odpowiedz
@Wujek_McKwacz: duże miasta raczej, tam gdzie jest regularny przypływ ludzi. W samej wawie drogo ale jest duże pole do manewru w okolicznych miejscowościach, w tych z dobrą komunikacją. Z tym że tam już ceny po ponad 10k za m2.
  • Odpowiedz