Wpis z mikrobloga

@likatomyk: raczej "zsyp".

@GonnaFind: u mnie dalej jest, każdy używa - nie widziałem szczurów nigdy, śmierdzi tylko w lecie i to czasami jak przez 3/4 dni śmieciarka nie wywozi z uwagi na np. święta (1/3 maja) - aczkolwiek teraz już tego problemu nie zauważam...

Także ZSYP to król, cyk, myk minuta i załatwiona sprawa. A nie, wychodzić 50m przed blok do wiaty, windą w górę, windą w dół, a wiatę
@Klopsztanga: dlatego mieli zsyp. Przecież żaden nowobogacki nie będzie latał windą z workiem ze śmieciami.


@FLAC: no to nie wiem czy wtedy luksusowy, jeśli
a) na korytarzu wali aż do porzygu
b) Podłoga - wykładzina - przy tym zrzucie była "zarzygana" plamami
c) robactwa nie widzialem, ale pewnie jest.
@Klopsztanga: często te pojęcia "luksus" i to jak coś wygląda nie są tożsame. Może być nasrane, ale jak mieszkanie kosztuje milion dolarów to będzie nazwane luksusowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GonnaFind: zarówno u rodziców i szwagierki funkcjonują zsypy, czemu miałyby nie funkcjonować? Zsyp na mieszane, a obok woreczki na papier / plastik / szkło i jest zajebiście, a ja muszę dymać koło bloku i wkładać plastiki #!$%@? w dziure żółtego miniona.
@Zgrywajac_twardziela:

Bo to jest dla ludzi cywilizowanych, którzy porządnie zawiną śmieci w worek, i do miejsc gdzie sprzątaczka codziennie dokładnie ten przewód zsypu opłucze. Zbyt skomplikowane i kosztowne w utrzymaniu urządzenie jak dla Polaków xD


Chyba jak cywilizowanymi ludźmi nazywasz leniwych grubasów na wózkach w USA, bo w prawdziwie cywilizowanych miejscach w zachodniej Europie, to ze świecą szukać zsypów na klatkach dla brudasów. xD
@GonnaFind po 23 latach życia mam to u siebie w bloku, nie korzystałem ani razu bo nie znam zasad korzystania z tego wynalazku i wolę potężne worki śmieci znieść na dół do śmietnika jak cywilizowany człowiek
@fizzly: u mnie w bloku w którym mieszkałam większość życia i był zsyp nic nie śmierdziało, było czysto i wygodnie. Problem się zaczął robić jak większość starszych osób poumierało czy ludzie się przeprowadzili i zaczęło być dużo młodych-wynajmujących. Oczywiście pacany worki XXL czy inne duże przedmioty regularnie wrzucali, zsyp zapchany praktycznie ca 2 tygodnie. Potrwało to rok i zamknęli i zlikwidowali zsyp. Więc zsyp nie ma racji bytu, ale przez nowe
@Hatespinner:

Chyba jak cywilizowanymi ludźmi nazywasz leniwych grubasów na wózkach w USA, bo w prawdziwie cywilizowanych miejscach w zachodniej Europie, to ze świecą szukać zsypów na klatkach dla brudasów. xD

Właśnie o tym pisałem, że to jest dla ludzi którzy potrafią zadbać o porządek, wystarczy się jedna czarna owca by zsyp nie wypalił, bo jakaś łajza albo tam nasra, albo nasika albo będzie wrzucać śmieci bezpośrednio, bez worka ¯\_(ツ)_/¯