Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Wykopki sobie dzisiaj zwalą konia, bo ucieszyli się ze zwolnienia Michniewicza. Mało kto pamięta, że ten gdy był zatrudniany nie było w ogóle pewne, że my na MŚ pojedziemy. Dziennikarze i kibice byli od początku przeciwko niemu. Później była taka nagonka, że nawet sukces, jakim było wyjście z grupy pierwszy raz od 36 lat zostało przykryte. Świetnie ludzie, cieszcie się. Na pewno zmiany trenera co rok sprawią, że bedziemy na nastepnym turnieju grać pięknie jak Brazylia. Bo dla niektórych liczy się tylko styl, a nie zdajecie sobie sprawy, że nasz "system szkolenia" potrafi tworzyć jedynie zawodników bazujących na cechach fizycznych. Nie stworzysz z nich druzyny, która będzie grała piękną, ofensywną piłkę. Mając talich zawodników musimy bazować na stałych fragmentach, silnej obronie i kontratakach. Michniewicz był trenerem, który przez eliminacje miałby w końcu czas poprawić naszą grę. Niestety dzięki waszej nagonce tracimy dobrego trenera.
#mecz #kanalsportowy
  • 69
@KOxX69: Co za różnica jaki polski trener zostanie wybrany. Czy będzie trochę lepszy jak Nawałka czy gorszy jak Czesio czy Brzęczek jeśli warsztat i wiedza ich wszystkich zatrzymały się na poziomie sprzed 40 lat.

nasz "system szkolenia" potrafi tworzyć jedynie zawodników bazujących na cechach fizycznych


No system szkolenia jest w tym samym miejscu co trenerzy, więc też nadaje się do reformy

bazować na stałych fragmentach


Były jakieś?

silnej obronie


No i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Maverick86a: Ja to mówiłem w konteście stylu na jakim musi bazować kolejny selekcjoner. Nie twierdzę, że Michniewicz przygotował naszym orłów idealnie, ale mam wrażenie, że za postawę drużyny jego winiłbym mniej niż kopaczy. Oni nie potrafili wymienić kilku celnych podań. Jak miał ich tego nauczyć Michniewicz w parę dni?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KOxX69: styl to fundament, on daje wyniki, można mieć wyniki bez fundamentu, ale krótko

Też czekałem na wyjście z grupy, zwłaszcza takiej jak ta, gdzie to było w sumie obowiązkiem

I wiesz co.

Po meczu z Argentyną chciało mi się rzygać. Taką frajdę sprawił Czesiu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KOxX69: i takie Włochy w międzyczasie wygrywają Euro i w 2 lata odbudowują fundament gry a nie tylko wynik i fart na krótką metę, tu trzeba pracy i mentalu a nie samego farta i talentu, a wyniki same przyjdą.

I sport to też rozrywka, więc styl podwójnie się liczy. Wynik jest celem, ale styl fundamentem, kumasz minimalisto? Jak tak podchodzisz do życia, nie masz bazy, fundamentu, planu, rozwoju, to #!$%@? za
Takie Włochy przykładowo nawet na Mundial się nie dostały.


@KOxX69: wy to macie #!$%@? tupet, by przywoływać Włochy, które zdobyły ten puchar w 2006 (i jeszcze 3 razy stawali na podium w ostatnich 40 latach), albo wygrały ME rok temu.

Całe życie czekałem na brak kompromitacji naszej drużyny na mundialu


tak, zagraniczne media oceniają mecz Polska - Meksyk za najgorszy na całym turnieju, mecz Polska - Argentyna to litość Argentyńczyków, obrona
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FotDK: Tu nawet nie chodzi o wychwalanie trenera. Mam wrażenie, że wielu zapomina w dyskusji o postawie naszych piłkarzy. Od wielu lat grają tą samą padakę, nie potrafią celnie podać i strzelić. A my kibice łudzimy się, że kolejna zmiana trenera to zmieni. Podejrzewam, że wraz z końcem kariery Lewandowskiego my nawet na Euro się nie dostaniemy, bo w eliminacjach, tylko on potrafił nas ratować kilkukrotnie. A co do Sousy, zgadzam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KOxX69: skoro piłkarze dali sobie wmówić przegryw to grali z pełnymi gaciami, realizowali to gówno, bo inaczej wielki trener posadzi go na ławie

A grając takie gówno robisz błędy.

Najlepszą obroną jest atak.

A do dobrego rozegrania potrzebne jest ustawienie a nie bieganie w kółko.

Za Nawałki czy nawet Sousy potrafili Ci sami gracze rozegrać akcję. Dziwne nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bezbekpol: Powiedz mi jakie to ma znaczenie, że ten mecz był oceniony przez jakiś zagraniczny portal za najnudniejszy na mundialu? Za to są jakieś punkty ujemne?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KOxX69: oni potrafią wymienić podania, trener Maroka w krótszym czasie zrobił schematy i warianty, a potencjał podobny, w klubach naszym piłka chodzi aż miło, u Czesia nagle nie

Tyle lat na rynku a ona dalej to samo gówno i te same afery pozasportowe, no ciężko mu dać 2 szansę, którą wielu by wykorzystało, nawet z takim cv
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FotDK: Nawałka na koniec kadencji, też nie umiał ich ustawić, a co do Sousy fakt potrafili rozegrać coś, tylko co z tego skoro obrona była dziurawa, bo szukał na siłę gry wahadłami. Euro 2021 totalna klapa przez mecz ze Słowacją,z Hiszpania solidnie, a Szwecja nas po prostu pokonała grając własnie typowo pod wynik, czego my nie potrafiliśmy w tym meczu, do tego byliśmy bardzo nieskuteczni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FotDK: Wydaje mi się, że za bardzo wierzysz w umiejętności naszych orłów. Było juz czterech trenerów od Euro 2016 i nadal, żaden trener nie potrafił nawiązać do stylu gry z tamtego turnieju. Może powinniśmy jako kibice troche bardziej krytycznie odnosić się do naszych zawodników, którzy są po prostu przeciętni, do tego stres związany z grą w kadrze ich paraliżuje.
Powiedz mi jakie to ma znaczenie, że ten mecz był oceniony przez jakiś zagraniczny portal za najnudniejszy na mundialu? Za to są jakieś punkty ujemne?


@KOxX69: Powiedz mi, jakie znaczenie ma to, że wywalczyliśmy ten mityczny awans z grupy i zagraliśmy 4 mecze zamiast 3? Dają za to jakieś medale?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bezbekpol: Dla mnie np to dość spory sukces znaleźć się w top 16 drużyn na mundialu. O medalu nawet nie marzę, ponieważ jest to dla naszych kopaczy sfera science-fiction. Mnie nawet cieszy, że mamy szansę jako Polska wystąpić w mundialu, bo zdaje sobie sprawę, jak będzie wyglądała nasza kadra po odejściu Lewego. Więc po prostu cieszę się chwilą i nie wybrzydzam, bo pamiętam czasy 2009-2015, kiedy praktycznie każdy mecz kadry z
Mnie nawet cieszy, że mamy szansę jako Polska wystąpić w mundialu


@KOxX69: i co, cieszy cię udawanie jak piłkarze grają w piłkę, jak w meczu z Japonią w 2018 (w końcu wygrana na mundialu, honor obroniony, piękna sprawa)? cieszy cię, jak w meczu z Meksykiem robimy wszystko, by nie grać w piłkę, a najwięcej podań między sobą notuje Glik, Kiwior i Szczęsny? cieszy cię oglądanie najlepszego piłkarza w historii tego kraju,