Wpis z mikrobloga

Czy faktyczne paliwo na stacjach #bp jest lepsze?
tata i jgo znajomi cały czas chwalą że zajebiste - miej auta pali i mnie dymi

Czy to przypadkiem nie jakieś placebo i reklamy?

Generalnie wiadomo że J*Ć O*N, ale czy lepiej tankować na BP (gdzie zwykle jest trochę drożej) czy na Shell?
Obydwie (zieloną i żółta) mam po drodze (muszę nadrobić aż ze 2 min na moich najczęstszych trasach)

Głownie chodzi o #diesel, ale jestem ciekawy opinii o innych paliwach też

#motoryzacja #stacjepaliw
  • 13
@LipnySok: bardziej jestem zdania że stacja stacji nie równa i marka tutaj nic nie znaczy, tylko że ja głównie gaziutek tankuje. Najlepiej posprawdzać sobie każdą stację i tyle, nawet jak masz dwa bp obok siebie. Sam teraz znalazłem u siebie stację gdzie gaz jest zazwyczaj tańszy o 20/30 groszy i tankuje go 30 litrów, a nie 35 jak na każdej innej stacji. Auto jeździ tak samo, narzekać nie mam co (
@LipnySok: robisz parę zbiorników na jednej i na drugiej, tak aby warunki byly powtarzalne, sprawdzasz jaki masz zasięg czy inne czynniki. Wybierasz tą gdzie robisz więcej kilometrów.
@LipnySok: kiedyś niedaleko mnie było bp to paliwo zawsze było kilka groszy droższe a kumple co mieli LPG mówili, że samochód równiej chodził i więcej km robili jakoś nie dużo ale różnice było czuć. Ale to ładnych parę lat temu. Do najbliższego bp mam 40km więc nie tankuję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LipnySok: Odwal się od Oleju Napędowego ( ͡º ͜ʖ͡º) A co do BP to u mnie na pełnym baku z BP zazwyczaj faktycznie wychodziło trochę więcej km, ale czy opłacalnie? Nie, bo przez drogą cenę za litr wychodziło sumarycznie tak samo jak na każdej innej stacji
@LipnySok: Jedyną różnicą są dodatki do paliwa. Jest ich tak mało, że nie można mówić o jakichkolwiek różnicach w wydajności silnika.
Prawdziwą różnicą nie jest marka paliwa a sama stacja i jej zarządzanie oraz szczęście.

W zbiornikach na paliwo na stacji dochodzi do kondensacji i wytrącania się wody. Woda opada na dno zbiornika i nie paruje, gdyż jest przykryta Olejem albo Benzyną.

Z czasem tej wody robi się sporo. Jeżeli kierownik