Wpis z mikrobloga

Co można zrobić jak się nie będzie miało neta kilka dni? Przerwa związana z podpisywaniem nowej umowy, nie da się przyspieszyć. Szkoda gadać.

Jakiś mobilny nada się do pracy i prowadzenia spotkań online? 2 osoby pracuje zdalnie i potrzebują neta.

Jakieś pomysły?

  • 21
  • Odpowiedz
Jakiś mobilny nada się do pracy i prowadzenia spotkań online?


@podomka: Na dwa dni jak masz zasięg to i z komórki możesz sobie zrobić hostspot i da radę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie wiem czy ten net nada się do spotkań online z kamera.


@podomka: To sprawdź.

Myslę o jakimś pakiecie internet mobilny typu play


@podomka: I czym się niby różni od tego co masz w telefonie?
  • Odpowiedz
@podomka: nie ma za wielkiej różnicy. Używałem przez rok zwykłego routera do odbierania internetu mobilnego i nie widzę dużej różnicy pomiędzy tym a zwykłym hot spotem z telefonu
  • Odpowiedz
@podomka:
klikasz na telefonie "hotspot" i jedziesz z koksem :)

ogarniałem tak spotkania na teamsach w czasie gdy młody grał w minecrafta, na kilka dni nie ma sensu bawienie się w routery lte i inne bajery.
  • Odpowiedz
@podomka: jakiś play na kartę. Od sieci dużo ważniejsze jest twoje położenie względem stacji bazowej i inni użytkownicy więc nie ma co gdybać
  • Odpowiedz
@podomka: jak się wyprowadzałem to sobie specjalnie wykupiłem router lte z t-mobile, żeby nie musieć ciągnąć internetu z telefonu

skończyło się tak, że w sytuacjach, gdzie było potrzebne stabilne, szybkie połączenie to i tak korzystałem z tego telefonowego internetu, bo to z routera było #!$%@? XD wykopki dobrze radzą, internet z telefonu jest git
  • Odpowiedz
Dobra, w jaki miles ten mobilny pakiet? Bo ja mam jakieś podstawowy


@podomka: ja mam t-mobile dla firm, internet bez limitu i 2 karty sim.

a co do prędkości to nie ważne co masz wykupione ważne gdzie jesteś (odległość od nadajnika) i ile osób w tym samym czasie korzysta z tego samego BTSa co Ty.

musisz przetestować w swoim mieszkaniu czy Ci śmiga i tyle.
  • Odpowiedz
@podomka: mam w domu internet, któremu zdarza się przymulić. W wakacje kupiłem kartę sim orange i mam jako drugą w telefonie, akurat była spoko promocja, za 5 zł miesięcznie 25GB, dochodzą różne bonusy i teraz mam np 80GB do końca miesiąca. Jak mam spotkania online to przełączam na hotspota w telefonie, rodzina też korzysta, zdarza się, że jednocześnie trzy osoby korzystają z mojego telefonu, w tym ktoś ogląda netflixa, daje radę.
  • Odpowiedz