Wpis z mikrobloga

Mam taki problem, że jak chcę zrobić z orange pi (równie dobrze może być #raspberrypi) serwer CUPS to przy podłączeniu drukarki do SBC, z wyjścia audio dochodzi buczenie. Nie byłby to problem ale postawiłem też na tym serwer spotify i to boczenie dość irytujące. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? W ostateczności kupiłbym zewnętrzną kartę dźwiękową na USB.
  • 8
@suqmadiq2ama: nie mam pływających mas, nie korzystam z żadnych hat'ów. Ewentualnie mógłbym przelutować kabel zasilający na taki z filtrem ferrytowym (opi pc nie ma zasilania przez usb). Jak wczoraj zmieniłem przewody do KVMa na takie z filtrami to ekran przestał migotać jak się zbliżałem i oddalałem od biurka XD

@To_ja_moze_pozamiatam: na malinie to nie problem, na opi pc takiego dostępu nie mam i nie wiem czy to nie oznacza formatu
@AbyssWatcher2137: ja olałem jacka i puściłem audio po hdmi dzięki czemu sie dekoduje w monitorze i działa dobrze.

Nie rozwiązałem problemu z torem maliny bo to może być nawet kwestia braku ekranowania gdzieś lub bliskości jakiegoś elementu na płytce, gównianego zasilania itp.

Zbyt karkołomne wyzwanie