Wpis z mikrobloga

2809 + 1 = 2810

Tytuł: Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec. Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia.
Autor: Robert T. Kiyosaki
Gatunek: biznes, finanse
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788361008408
Tłumacz: Michał Lipa, Krzysztof Szramko
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
Liczba stron: 264
Elo. Dołączam do tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz w biblioteczce są grzane książki o tematyce ekonomii i finansów.

Książka Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec to klasyka jeśli chodzi o finanse osobiste. Dużo powtarzania tego samego, łopatologiczne wyjaśnianie wszystkiego.
Książa pisana z myślą o rynku amerykańskim, ale my też możemy się dużo nauczyć

#bookmeter #biznesbookmeter #finansebookmeter
Pobierz stateknaniebie - 2809 + 1 = 2810

Tytuł: Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec. Czego bogaci u...
źródło: comment_1671517328ROrhFNNji0dy7uUkpI1oep.jpg
  • 75
@kuljak: @LJBW603: @stateknaniebie: @sorek: Jak wyżej napisano Kiyosaki stał się bogaty dopiero po sukcesie książki, która nawet nie była naturalnym sukcesem sprzedażowym, tylko częścią struktury MLM- członkowie byli namawiani do jej kupna w strukturze przez właścicieli MLM i kolegów Kiyosakiego https://www.lazymanandmoney.com/robert-kiyosaki-and-multi-level-marketing-exposed/ Do tego te rady działały w określonych warunkach USA lat 70-80 poza tym to zbiór takich sobie powiedzonek i zmyślonych historii (nawet Kiyosaki mówił, że są zmyślone).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@stateknaniebie: podam przykład z życia. Biedni rodzice kupują fotelik do auta za 3k a bogaci z olx za 300 zł.

Biedni rodzice kupują telefon albo tablet, bogaci zakazują tych zabawek zamiast tego kupują używane ksiazki na ebay po angielsku

Biedni kupują fajne sanki z oparciem, bogaci jadą po zwykle stare solidne tanie sanki z olx i tak dalej.
to ta książka zainspirowała cię do otwarcia twojej hodowli grzybów?


@TurboDynamo: nie, przeczytałem ją kilka tygodni temu - jakbyś przeczytał mój post to byś wiedział.

Hodowle grzybów i paróweczek to dzięki Panu Januszowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuljak: to akurat nie prawda
Kiyosaki przed napisaniem książki odnosił sukcesy na rynku nieruchomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ogólnie cała fabularna część ksiązki to metafora - "bogatego ojca" spotkał w wieku 20+ lat
który był po prostu trenerem/coachem i zaczął go słuchać
czyli i tak lepiej niż 98% którzy nic nie robią xD

"Majątek jak skała" - widzę ze to ksiązka napisana przez Polaka... Jeszcze nigdy nie
@soundboy: Nie do końca się zgodzę. Każdy temat ma różny poziom wtajemniczenia i ta książka nadaje się dla ludzi, którzy w ogóle, jak to mój znajomy mówi "nie umieją w pieniądze". Zarobienie kasy zaczyna się od pierwszego etapu czyli odpowiedniej mentalności. Np. jak to jest w książce napisane i tak jak to dokładnie zaobserwowałem w swoim otoczeniu, biedni jak tylko zdobędą grosza to wydają na drogie/niepotrzebne gadżety. Każdy kto z sukcesem