Wpis z mikrobloga

2809 + 1 = 2810

Tytuł: Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec. Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia.
Autor: Robert T. Kiyosaki
Gatunek: biznes, finanse
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788361008408
Tłumacz: Michał Lipa, Krzysztof Szramko
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
Liczba stron: 264
Elo. Dołączam do tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz w biblioteczce są grzane książki o tematyce ekonomii i finansów.

Książka Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec to klasyka jeśli chodzi o finanse osobiste. Dużo powtarzania tego samego, łopatologiczne wyjaśnianie wszystkiego.
Książa pisana z myślą o rynku amerykańskim, ale my też możemy się dużo nauczyć

#bookmeter #biznesbookmeter #finansebookmeter
stateknaniebie - 2809 + 1 = 2810

Tytuł: Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec. Czego bogaci u...

źródło: comment_1671517328ROrhFNNji0dy7uUkpI1oep.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stateknaniebie: Ta książka bardzo trąci latami 90. Poradnik "jak robić, ale się nie narobić", człowiek sukcesu na okładce, czcionki również jakby z Worda 97. No wiele takich podobnych rzeczy widziałem na kiermaszach taniej książki xD
  • Odpowiedz
@stateknaniebie: @LJBW603: @sorek:

Istnieje pewien rodzaj oszustwa finansowego nazywanego dla niepoznaki „multi level marketing”(skrót: MLM). Inne używane określenia: „network marketing”, „marketing sieciowy”. Opis oszustwa: https://www.wykop.pl/wpis/62451045/#!$%@?-magia-swiat-xd-w-komentarzach-reszta-rozwojo/#comment-221174989
Każdy, kto przekonuje, że MLM to zupełnie normalny sposób robienia biznesu, jest albo idiotą (kompromituje się, zwłaszcza gdy występuje w roli eksperta od finansów) albo oszustem świadomym tego, że kłamie.

Książki Kiyosakiego poświęcone zachęcaniu ludzi do działania w MLM:

„Biznes XXI wieku”
„Co zatem
  • Odpowiedz
Często zalecam przystąpienie do firmy związanej z network marketing, nazywany też multilevel marketing, jeśli chcą opanować umiejętność sprzedawania.


@renalum: ale to akurat prawda, bo sam kiedyś bylem w MLM i uważam to za niesamowity syf jeśli chodzi o zarabianie to jest to GENIALNE miejsce jeśli ktoś chce się nauczyć sprzedawać i ogólnego podejęscia.

Praktycznie za darmo dostajesz MEGA dobre szkolenia od ludzi którzy są w tym dobrzy (w końcu zajmują się
  • Odpowiedz
@sorek: Lepiej zapoznaj się z pierwszym linkiem, który wkleiłem, bo powielasz nieprawdziwe informacje na temat MLM.

Tak więc też nie ma co wieszać psów na tym systemie tylko dlatego, że jest sporo firm które próbuje go wykorzystać do robienia piramidek.


Najważniejsze informacje do zapamiętania:
1. Nie ma żadnego systemu. MLM to fikcyjna idea, za którą zawsze kryje się piramida finansowa.
2. Nie istnieją uczciwe firmy MLM, wszystkie są piramidami finansowymi.
3.
  • Odpowiedz
@renalum: dałem przykład termomixa, masz prawo mieć swoją opinie, ja również jedynie wyrażam że na temat tego co napisał w książce "Bogaty ojciec, biedny ojciec" to napisał prawdę bo to świetny sposób
  • Odpowiedz
Thermomix to MLMowa firma. Nie istnieją uczciwe firmy MLM. To nie jest kwestia opinii tylko faktów.


@renalum: dla mnie ich produkty są uczciwe i je lubię - a ludzie cenią ich produkty i chętnie za nie płacą - a jeśli taka sytuacja zachodzi to wtedy mamy uczciwą sytuacje win-win.

To nie kwestia opinii tylko faktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dla mnie ich produkty są uczciwe i je lubię - a ludzie cenią ich produkty i chętnie za nie płacą


@sorek: To jest fałszywy argument, którego MLMowcy są uczeni, aby posługiwać się nim w takich sytuacjach jak ta.

A oto fakty:
1. ludzie przystępują do MLM nie dla produktów, tylko dla zarabiania pieniędzy.
2. gdy napotykają atak, to bronią się tym fałszywym argumentem, że są w MLM nie dla pieniędzy, tylko
  • Odpowiedz
@sorek: Dlaczego usunąłeś komentarz? Byłem w trakcie odpisywania. Coś tam zapamiętałem, więc odpiszę.

Już na samym początku przyjąłem do wiadomości, że jesteś ostrożny co do MLM, bo jak twierdzisz jest wiele oszustw. Więc nie musisz zwracać na to uwagę. Ale rzecz w tym, że twoje przekonanie jest wciąż fałszywe. Ja kładę największy nacisk na to, że wszystkie firmy MLM są piramidami finansowymi. Czyli stanowisko: "ale na pewno jakaś uczciwa firma MLM
  • Odpowiedz
Dlaczego usunąłeś komentarz?

@renalum: imo było tam za dużo prywatnych rzeczy, ale chciałem byś przeczytał i domyśliłem się że to zrobiłeś dlatego też usunąłem.

Ja kładę największy nacisk na to, że wszystkie firmy MLM są piramidami finansowymi.

Nie do końca się zgadzam. Piramidy finansowe to typowe firmy gdzie ideą jest szybko zrobić piramide a potem się ulotnić gdy tylko się zarobi wystarczająco sprzedając gówno-produkty.

Czyli stanowisko: "ale na pewno jakaś uczciwa
  • Odpowiedz
@sorek: Uważasz Thermomix za piramidę finansową? Bo pytałem o to, ile czasu działa to, co tu opisałeś:

Piramidy finansowe to typowe firmy gdzie ideą jest szybko zrobić piramide a potem się ulotnić
  • Odpowiedz