Wpis z mikrobloga

#windows10 #windows - Putty
Jak mam otwarte kilka okien Putty, to zdarza się, że zamieniają się kolejnością na podglądzie - da się to jakoś zablokować?

Albo chociaż zrozumieć jaka logika się za tym kryje?

Picrel - pracuję sobie na Putty1, coś tam klikam, coś wyciągam do logów, coś tam wklejam z innej aplikacji, cyk cyk, a tu nagle w miejscu Putty1 jest okno Putty2, a w miejscu dwójki jest jedynka.

trochę #linux
Ranger - #windows10 #windows - Putty
Jak mam otwarte kilka okien Putty, to zdarza si...

źródło: comment_1671450506NOmLIfhLCbpRSHTHRzWW9h.jpg

Pobierz
  • 13
a logika to pewnie taka, że ostatnio używane wskakuje na górę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kierowcapksu: no właśnie nie, bo nie ruszam tego drugie okna, z moich obserwacji to raczej przypadkowo się dzieje - i tak od roku mam i nie potrafię samodzielnie zdiagnozować przyczyny ¯\_(ツ)_/¯

Teraz poklikałem jedno i drugie i poprzełączałem się - ostatnio używane okno nie przesuwa się na górę.
@flaaj: Prekonfigurowane sesje pozapisywane z kluczami od razu to chyba największa. Łatwość poustawiania sobie proxy itp do konkretnych połaczeń A jak się używa Kitty zamiast Putty to w ogóle super, duplikacje sesji, otwieranie WinSCP od razu w konkretnej sesji.
Imo po prostu oszczędność czasu, da się zrobić wszystko z basha, ale jak trzeba robić coś co wymaga kombinowania to takie Kitty imo dużo lepsze