Wpis z mikrobloga

Ej ludziska z #gry #fantastyka mam problem. Wymyśliłem sobie #grybezpradu #gryplanszowe , nad którą pracuję już 2 lata i w międzyczasie wpadłem na pomysł na kilka innych i chciałbym je wszystkie utrzymać w tym samym klimacie jako jedno uniwersum. W moich grach ma być opcja zawsze grania na 2, 3 i 4 graczy, czyli mamy 4 rasy: ludzi, elfów, krasnoludy i orków.

I tu pojawia się moje pytanie, czy robić własne uniwersum, czy spróbować uderzyć z tym do kogoś? Tylko no... Jakie znacie uniwersum, #ksiazki lub jakieś może inne media, które mają te 4 rasy w sobie? Władca Pierścieni, Warcraft, Eragon, czy jakiś inny Disciples to chyba odpadają. Chociaż Disciples mnie ciekawił, ale chyba mają swoją grę. Czytając neta znalazłem jeszcze dwie gry: SpellForce oraz Warlords Battlecry.

Co robić?

  • Własne uniwersum ziom 82.5% (47)
  • Podepnij się pod znaną markę 17.5% (10)

Oddanych głosów: 57

  • 21
@geratius: mam znajomych co robią sami planszówki, ale sam nie ogarniam.

Produkują, sprzedają sami.

Nie wiem, jak chcesz to odezwij się w pw, nie wiem. Jak chcesz.
Wywalone mam bo ludzie to trepy i tylko tworzą problemy, a nie chcą ich rozwiązywać, ani nic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@geratius: wszystko zależy czy robisz to tylko dla siebie czy chcesz sprzedawać. Jak to drugie to z podpinaniem pod istniejące światy w większości będą problemy prawne. Te rasy to standard, funkcjonują mocno w światach związanych z Dungeons & Dragons. I do tych światów można, spełniając warunki robić sprzedawalny content i gry.
@geratius:
Szczerze? Jakbym teraz trafił na grę z tak generycznymi rasami to z miejsca miałaby ona u mnie ogromnego minusa i straciłbym chęć żeby się zagłębiać w recenzje. To przeorany niesamowicie temat.
Nie bez powodu wszelkie topowe gry planszowe z tematyką fantasy postawiły na swoje własne uniwersum - Glomhaven, Too many bones, Spirit Island, itp. Gry komputerowe podobnie.
@jast: print to play odpada, bo moja wersja pudełkowa kosztowała mnie już z 1000 zł. Figurki, plansza, pudełko, druk kart. I też uważam, że te znane rasy są najlepsze.

@Zatwardzenie ale np. w Disciples masz tak, że nie ma tam Orków jako grywalnej rasy, tylko masz Nieumarłych i Demony, więc ras jest 5, a ja potrzebuję tylko 4.
ale np. w Disciples masz tak, że nie ma tam Orków jako grywalnej rasy, tylko masz Nieumarłych i Demony, więc ras jest 5, a ja potrzebuję tylko 4.


@geratius: To tak jakby powiedzieć, że multiwitamina od horteksu różni się od multiwitaminy z Tymbarka bo chociaż oba mają marchew, jabłko i pomarańcz to różnią się brzoskwinią i nektaryną :D wymyśl coś bardziej oryginalnego, np. żukoludzie, ptakozaury, homo sapiens digitalus i niedźwiedzo-człeko-zwierze
jest też bardzo duża grupa ludzi którzy mają odwrotnie - nie chcą zbyt nowatorskich gier, lubią to samo tylko troche inaczej


@jast: No to slucham - wymień świetnie sprzedajace się gry komputerowe bądź gry planszowe, które w ostatniej dekadzie opierały się na tych generycznych rasach. Nawet Pillars of eternity, ktore w ogromny sposob kupczyło nostalgią i sentymentem do serii Baldurs Gate miało 6 ras, w tym Boskich, Orlan czy Aumauan.

Kolejna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boguslaw-de-cubalibre: ale ja właśnie zacząłem od robienia dla siebie i mam za sobą już 30 testów tej gry i zależy mi na tym, by była grywalna i ciekawa. Hajs to wiadomo, ale pomysł jest dla mnie najważniejszy i jakość.