Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czym można zastąpić mąkę pszenną, aby zawierało więcej białka ale jednocześnie dało się z tym smażyć naleśniki?

Próbowałem z mąką kokosową ale wszystko się rozpada. W ogóle nie zlepia. Migdałowa będzie lepsza? A może wystarczy dodać coś ekstra do przepisu?
#dieta #mikrokoksy
  • 28
@Dakkar: Można, ale po co? Różnica w białku jest minimalna, skup się na dodatkach do nabijania białka a nie samych naleśnikami. Pamiętaj tez że wszystkie maki orzechowe/sezamowe etc. zasadniczo nie nadają się do smażenia/pieczenia bo mocno się utleniają i nie powinno się ich do takich zastosowań używać.
@Dakkar: Ja do omletów i naleśników używam maki kukurydzianej, bo tego typu wypieki maja lepsza konsystencja - są puszyste. Natomiast żeby podbić białko to wybieram kozeine albo twaróg jako polewę (100ml mleka/300g owoców/aromat truskawka albo snickers).
@Dakkar: mąka pszenna zawiera gluten więc się lepi. Wg mnie najlepiej wymieszać ją z białkiem w proszku i tyle. Sam często robiłem naleśniki z 4 składników: mąka, białko, proszek do pieczenia, woda. Mieszasz suche składniki, potem rozrabiasz je z wodą do uzyskania pożądanej konsystencji, smażysz, gotowe. Warto użyć mąki graham dla większej zawartości błonnika.
@Dakkar: Ogólnie możesz jeszcze potestować dodatek: Siemie lniane/Len mielony z którego szybko się robi kleik. Przy właściwych proporcjach tak na chłopski rozum naleśniki nie powinny się rozpadać.
@Dakkar: zadajesz w ogóle pytania od dupy strony, taguj że keto, i nie pytaj się o opcje z większa ilością białka jak masz na myśli mniejsza ilość wegli no ja #!$%@?. Byłem na keto kilka razy w życiu i zrozum, że nie ma dobrego substytutu dla glutenu jezeli chodzi o naleśniki i tyle. Jedynie mozesz robić omlety i wmawiać sobie że to naleśnik xD. Inna opcja to mniejsze placki, tutaj mąka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xinnoth: różnica jest taka, że smażony obiekt nie osiąga temperatury oleju na którym jest smażony tylko dużo niższą, a w tej nie zachodzą procesy które przekształca tłuszcze w tłuszcze trans