Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PodniebnyMurzyn: tak to w h!j hajsu gdzie pewnie wychodzą na czysto. Dolicz do tego pomoc z mopsu,organizacji,fundacji i innych tego typu rzeczy. Takiej rodzinie bardzo łatwo się żyje tylko pewnie ojciec ukryty alkoholik matka tak samo lub innej nałogi.
  • Odpowiedz
@DrakkainenV: Jestem calkowitym przeciwnikiem jakiegokolwik socjalu (jak juz to ulgi), ale mimo wszystko rozpier*** mnie wykopki nie majace dzieci i mowiace ze 500 zl na dziecko to duzo xD
Mysle, ze kazde dziecko kosztuje minimum 1000 zl miesiecznie, trzeba je ubrac, nakarmic itd.
  • Odpowiedz
@michal_szn: Jak chcesz mu dać dobry start, to faktycznie 1k to bardzo mało. Ale przy takiej ilości dzieci, to raczej nikt nie myśli o przyszłości. Najpewniej każde dziecko dostaje wszystko po tym starszym, a zniszczenie czegokolwiek to powód do dramy "bo nie dbasz". Raczej żadnych obozów, kursów czy wycieczek im nie zapewniają, bo na co to komu jak można iść do lasu koło domu i drewno pozbierać. Wyżywienie też najpewniej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@winokobietyiwykop: Czemu zakładasz, że ktoś kształcił się za darmo? Prawdopodobieństwo, że komentatorzy są jak patusy, o których jest główny wpis, jest bliskie zeru. Też nigdy nie byłem patriotą (a już na pewno nie nacjolem), bo ten kraj wyłącznie mnie doi, nie dając nic.
  • Odpowiedz
skoro bozia daje... XD zastanawia mnie jak to jest ze niektórzy mają płodność jak zwierzęta, a niektórzy latami się starają o dziecko.


@DrakkainenV: Jeden z wielu przykladow, ze zycie to jeden wielki zart.

Ci, ktorzy powinni miec duzo dzieci, maja jedno albo wcale. Ci ktorzy nie powinni miec ich w ogole, maja cala gromade. xD
  • Odpowiedz
@abyssos666: prawda, moja matka miała dziewięcioro (najstarsze 1990, najmłodsze 2008), w każdej ciąży fajka w gębie, żadnych wizyt u gina, i wszystkie urodziła zdrowe cała zadowolona z siebie jeszcze śmiała się jak to inne matki krzyczą podczas porodu, a ona nic. Kiedyś ją zapytałam czemu zdecydowała się na tyle dzieci, może miałam z 14 lat wtedy to mi odpowiedziała że zawsze chciała mieć dużo dzieci bo jest jedynaczką i brakowało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@winokobietyiwykop: czerpie korzyści jako obywatel - płacąc tu miesiąc w miesiąc wszelakie składki, i podatki o równowartości co najmniej najniższego wynagrodzenia nie mając z tego kompletnie nic. Od ośmiu lat nie byłem u lekarza z NFZ - wszystko prywatnie. Chodziłem do prywatnej szkoły, potem wszelkie szkolenia itp. finansowałem z własnej kieszeni, nigdy nie byłem w bezrobotny, nigdy nie rejestrowałem się w biurze pośrednictwa pracy. To państwo w dorosłym życiu nie
  • Odpowiedz
  • 1
@PodniebnyMurzyn ale te 500 na dziecko to tylko taka wisienka na torcie, takie rodziny dostają dotacje z mopsów/gopsow liczone w tysiącach. Kiedyś ktoś wrzucił na wykop fragment jakiegoś programu że jakiś doradca czy biznesmen odwiedza biedna rodzinę i pomaga im ogarnąć finanse (coś jak Dowbor odnawiająca domy). No i facet siadł z rodziną w pokoju wskazującym na ciężka biedę, wziął tablice i robi im bilans - żeby określić ile w ogóle
  • Odpowiedz